YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DSP'den Ecevit'e tepki!
CHP'nin genel başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek veren Rahşan Ecevit'e DSP'den tepki geldi... DSP Genel Başkanı Türker, "Ecevit'in partisi DSP'dir" dedi...
DSP'den Ecevit'e tepki!
22 Mayıs 2010 / 15:57 Güncelleme: 22 Mayıs 2010 / 15:57

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, Rahşan Ecevit'in CHP çatısı altında toplanma çağrısına tepki göstererek, "Ecevit'in partisi Demokratik Sol Parti'dir, genel başkanı da benim" dedi.

Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın Eskişehir Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı öncesi gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan DSP Lideri Türker, CHP Kurultayı'nda genel başkanlığa aday olan Kemal Kılıçdaroğlu'na başarılar dileyerek, "İnşallah Cumhuriyet Halk Partisi toparlanır" ifadesini kullandı.

Masum Türker, Rahşan Ecevit'in Ecevitçileri CHP çatısı altında toplanmaya davet etmesini ise eleştirerek, "Ecevit'in partisi Demokratik Sol Parti'dir, genel başkanı da benim. Rahşan hanım daha önce ayrıldı, kendi partisini kurdu. Rahşan hanımın partisinin önce başkanı Hulki Cevizoğlu'ydu. 38 gün sonra ayrıldı. Genel başkan bulamayınca kendisi oldu. Herhalde kendi partisini kastediyor. Zaten Ecevitçiler bizim partimizde DSP'de kaldı, Rahşan hanımın tarafında 'Rahşancılar' diye bilinen grup ayrılmıştı. O zaman da bu çağrıda bulundu. Rahmetli Ecevit, 'Biz sana mecburuz DSP, Türkiye'nin DSP'ye ihtiyacı var' demişti. Hepimize dönüp, 'DSP'yi ebediyete kadar yaşatın' diye vasiyet etmişti. Biz vasiyetini yerine getireceğiz" diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun solu toparlayacağı iddiaları hatırlatılan Türker, "Önce CHP'yi bir toparlasın" açıklamasını yaptı.
Genel Başkan Masum Türker, DSP'li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in de CHP'ye katılacağına dair çıkan haberlerle ilgili olarak da, şunları söyledi:

"Yılmaz Büyükerşen, DSP'nin belediye başkan adayıdır. Şuanda da Eskişehir'dedir. Çok değerli bir partilimizdir. Partimiz vizyonuna önemli katkıları olan bir belediye başkanıdır. Demokratik Sol Partili'dir. Başkasının sahip olduğu varlıklara göz dikmek... Büyükerşen, DSP'nin en önemli varlıklarından birisidir. Bugün Eskişehir'deyiz, kendisiyle görüşeceğiz. Çok önemli verdiğimiz partinin hem büyüğü, hem ağabeyisidir. Hem de vizyonu düzgün." (iha)
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler