YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"DSP, neyi amaçladığını bilmeyen bir kuruluş haline geldi"
"DSP, neyi amaçladığını bilmeyen bir kuruluş haline geldi"
"DSP, neyi amaçladığını bilmeyen bir kuruluş haline geldi"
04 Aralık 2008 / 17:44 Güncelleme: 04 Aralık 2008 / 00:00

Rahşan Ecevit, Bülent Ecevit'in 1986 yılında özenle kurduğu partinin, artık varlığının nedeni anlaşılamayan, söylemleri ve eylemleriyle neyi amaçladığı bilinmeyen bir kuruluş haline geldiğini belirterek, ''Bu nedenle Demokratik Sol Parti ya adını değiştirmeli ya da Bülent Ecevit'in adını kullanmaktan vazgeçmelidir'' dedi.


Rahşan Ecevit, yaptığı yazılı açıklamada, DSP'nin, kurucusu Bülent Ecevit'in düşünce, inanç ve ilkelerinden koparıldığını savunarak, partinin, ''Atatürk'ün yolunda Ecevit'in ışığında'' tekerlemeleriyle hayatını sürdürmeye çalıştığının görüldüğünü ifade etti.


Rahşan Ecevit açıklamasında, şunları kaydetti:


''Bülent Ecevit'in 1986 yılında özenle kurduğu bu parti, artık varlığının nedeni anlaşılamayan, söylemleri ve eylemleriyle neyi amaçladığı bilinmeyen bir kuruluş haline gelmiştir. Demokratik Sol Partiyi bu duruma getiren parti yönetiminin bu tutumu, parti tabanının önemli bir kesiminde huzursuzluğa neden olmuştur. Bu nedenle Demokratik Sol Parti ya adını değiştirmeli ya da Bülent Ecevit'in adını kullanmaktan vazgeçmelidir.''

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler