YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DSP lideri adres gösterdi
DSP lideri adres gösterdi
20 Mayıs 2011 17:00
DSP Genel Başkanı Masum Türker seçim çalışmalarına Eskişehir'de devam ediyor. Polatlı'da mola veren Türker gazetecilere yaptığı açıklamada kararsızlara çağrıda bulunarak "Kime oy vereceğine karar veremeyenleri DSP'ye davet diyorum" dedi.

DSP Genel Başkanı Masum Türker, seçmenlere çağrıda bulunarak, ''Eğer AKP, CHP ve MHP'ye oy vermemekte kararlı ama kime vereceğinizde kararsızsanız, sizi DSP'ye davet ediyorum'' dedi.

Partisinin seçim çalışmaları kapsamında Eskişehir'e giderken Ankara'nın Polatlı ilçesinde mola veren Türker, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Türker, seçimlerde kime oy vereceğine karar veremeyen seçmenlere çağrıda bulunarak, ''Eğer AKP, CHP ve MHP'ye oy vermemekte kararlı ama kime vereceğinizde kararsızsanız, sizi DSP'ye davet ediyorum. Türkiye'de dilimize, dinimize, geleneğimize ama Atatürk'ün çağdaş anlayışına da sahip olan yegane partiyiz biz. Adres DSP'dir. DSP doğruları söyleyen partidir. Bizi hiç kimse doğruları söylemekten alıkoyamayacak'' diye konuştu.

CHP'nin ''bir kasetle dışarıdan yeniden dizayn edildiğini'' ifade eden Türker, şunları kaydetti:

''Dizayn edilirken de ellerine bir reçete verildi. Ben onlara 'light AKP' diyorum. Onların getirdikleri yeni uygulamayla Dersim dosyasını açarak Atatürk'ü yargılayacaklar. Türkiye'de Atatürk milliyetçiliğini suç sayılır hale getirenlerin yanında yer alacaklar. Seçim bildirgesinde 'ABD ile bozulan ilişkilerimizi düzelteceğiz' diyerek ABD ile bağlantılı bir program getirdiğini açıkça itiraf ediyor. Merak eden vatandaşlarımız web sayfasına girsinler, CHP'nin bildirgesine baksınlar. Şimdi sağdan ya da soldan birilerini aday almışlar. Biz hiç kimseyi yaralamıyoruz. Ama birisi çıkıp da 'Ben solcuyum' deyip, 'CHP'nin eski başkanıdır' diye DSP'nin kurucusu Ecevit'e sahip çıkıyorsa, aynı çizgi ve aynı omurgaya Demirel'i koymaması gerekir. Eğer koyuyorsa demek ki onun omurgası ikili hale gelmiştir. İki omurganın ilk defa iki yüzü olduğunu görüyoruz. CHP iki omurgalı yüze sahip olur.''

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler