YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DSP, kendi adaylarına ahlaksız teklifler götürüldüğünü iddia etti
DSP, kendi adaylarına ahlaksız teklifler götürüldüğünü iddia etti
DSP, kendi adaylarına ahlaksız teklifler götürüldüğünü iddia etti
14 Aralık 2008 / 09:28 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Murat Karayalçın'ın çıkışından rahatsız olan DSP yönetimi, CHP yönetimini sert bir dille eleştirerek, kendi adaylarına ahlaksız teklifler götürüldüğünü öne sürdü.


Seçimlerde DSP’nin kendisini destekleyeceği yolundaki iddialar Karayalçın cephesinde sevinç yarattı. Karayalçın dün bu gelişmeden memnun olduğunu açıkladı. Ancak, bu iddiayı yalanlayan DSP yönetimi, CHP yönetimini sert bir dille eleştirerek, kendi adaylarına ahlaksız teklifler götürüldüğünü öne sürdü.


‘Başkanların peşini bırakın’


DSP’nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit, Ankara’da Karayalçın’ı destekleyecekleri yolundaki iddiaları yalanladı ve şunları söyledi:


“Açık ve net konuşmak gerekirse, CHP’nin önce bizim belediye başkanlarımız ve bazı yerlerde belirlediğimiz güçlü adayların peşini bırakması gerekiyor. Ankara’da ancak CHP’nin tavrına bağlı olarak destek verebiliriz. Hem Ankara’da bizden destek bekliyorlar, hem de baskıdan vazgeçmiyorlar.  Bizim adaylarımıza ya da belediye başkanlarımıza, CHP’den aday olmaları yolunda çağrıları var. Kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıklar, baskılar, ahlaksız teklifler var. Bunları bırakırlarsa politikamızı gözden geçiririz.”
Macit, “ahlaksız tekliflerin neler olduğu” yolundaki soruyu şöyle yanıtladı:
“Bir ilçede çok güçlü bir aday bulduk. Profesör adayımız olacaktı. Bunu öğrenen CHP’li yöneticiler  kendisiyle görüşmüş. ‘Ya bizden aday ol ya da aday olma, seçimden sonra güçlü bir belediyede seni başkan yardımcısı yapalım’ demişler. Bu ahlaksız teklif değil de nedir? Bu tavırları bırakmadıkları sürece, tüm illerde adaylarımızı çıkarır çalışırız.”


Türker’in sözleri


DSP’nin eski genel sekreteri Masum Türker de DSP’nin Karayalçın’ı destekleyebilmesi için, öncelikle CHP’nin Eskişehir, Ordu ve Bartın’da DSP’yi destekleyeceğini ilan etmesi gerektiğini belirtti.
Bazı yerlerde CHP’nin DSP’nin güçlü adaylarını transfer etme çabası içinde olduğunu belirten Türker, bunun AKP’nin ekmeğine yağ sürdüğünü vurguladı


Milliyet

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler