YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DSP Genel Başkanı Sezer'den BEKLENEN istifa
Zeki Sezer: Mevcut yasalarla demokrasiyi yaşatmak mümkün değil.
DSP Genel Başkanı Sezer'den BEKLENEN istifa
08 Nisan 2009 / 14:58 Güncelleme: 08 Nisan 2009 / 00:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, 29 Mart akşamı aldığı istifa kararının bugün basın karşısında açıkladı. Sezer, hafta sonunda parti organlarına hesap vereceğini de sözlerine ekledi.


DSP Genel Başkanı Zeki Sezer bir basın toplantısı düzenledi ve 29 Mart akşamı aldığı istifa kararının bugün basın karşısında açıkladı.


İstifa kararı aldığını belirten Sezer, şöyle konuştu:


"Örgüt danışmadan bu kararı açıklamanın doğru olmayacağını düşünerek bugünü bekledim. Bu partide 1989'dan beri her kademede görev yapmak bir onurdur. Ecevit gibi bir dünya devinin ardından görev yapmak bir onurdur. Böyle bir parti örgütüne sahip olmak bir onur. Böyle bir örgüte sahip olduğum için istifamı iki hafta geciktirdim. Hafta sonunda gerekli hesabımı vereceğim. Seçim sonucu beni bu noktaya taşıdı.


DSP hak ettiği yere ulaşacaktır. DSP Türkiye'dir.


Siyaset kurumu tıkanmıştır. Demokrasi yeterince işletilememektedir. Demokrasinin önündeki engeller kaldırılmalı. Seçim barajı indirilmeli. mevcut yasalarla demokrasi yaşatmak mümkün değil. Demokrasimiz geriye gidiyor. Laik demokratik cumhuriyetimiz yara alıyor.


Basınımız millete seçme şansını ikiye indirdi. Vatandaşın hiç bir aşamasında etkisi olamadı bu seçimlerde.. Bu uzun bir süredir böyle devam ediyor."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler