YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DP'de Olağanüstü Kongre telaşı var
DP'de Olağanüstü Kongre telaşı var
DP'de Olağanüstü Kongre telaşı var
05 Kasım 2007 / 17:23 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Demokrat Parti 4'üncü olağanüstü kongresine gidiyor. 22 Temmuz seçimlerinde hiç beklemedikleri bir sonuç alan partililer kongreyle birlikte yeni bir başlangıç yapmak istiyor. 17-18 Kasım tarihlerinde yapılacak kongrenin en önemli gündem maddesi genel başkan seçimi olacak.


22 Temmuz seçimlerimlerinden umduğunu elde edemeyen Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar, seçimin hemen ardından başarısızlığı üstlenmiş ve istifa etmişti. Ancak partililerin ısrarı ile kısa süre sonra yeniden görevinin başına geçen Ağar için şimdi güven tazeleme zamanı. Zira Demokrat Parti 4'üncü Olağanüstü Kongresini yapmaya hazırlanıyor.


Kongre 17-18 Kasım tarihlerinde yapılacak. İlk olarak Genel Başkan Mehmet Ağar gündemle ilgili sunuş yapacak. Daha sonra ilk günün en önemli maddesine gelinecek, yani genel başkan seçimine.


Mehmet Ağar Genel Başkanlık için yine aday. Ağar dışında, özellikle de istifa ettiği dönemde, Tansu Çiller, Mehmet Ali Bayar, Sinan Aygün ve daha birçok önemli simanan adı geçmişti genel başkanlık için. Ancak bu isimlerden henüz adaylığını açıklayan olmadı.


Bu önemli isimler dışındaki adayların isimleri de belli olmaya başladı. DYP eski genel sekreterlerinden Serhan Yücel, Demokrat Parti genel başkanlığına adaylığını açıkladı. 22 Temmuz seçimlerinde ''demokrat misyonun bayrağının yere düştüğünü'' belirten Yücel, ''Hata yapanlar bunun bedelini ödeyeceklerdir'' dedi.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler