YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DP'de görev değişimi
DP'de görev değişimi
11 Mayıs 2012 15:44
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, ''İddiamız odur ki herkesin hukukundan emin olduğu bir Türkiye'yi yerli yerine oturtmaktır'' dedi.

DP'nin 8. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkanlığa seçilen Gültekin Uysal'ın parti genel merkezine gelişinde kurban kesildi.

Uysal, eski Genel Başkan Namık Kemal Zeybek'in İstanbul'da olması gerekçesiyle görevi Genel Başkanvekili Mustafa Uğur Ener'den devraldı.

Devir teslim töreninde Ener, Demokrat Parti'ye ''yaşlı parti'' denildiğini belirterek, ''Bu kongremiz, bunun böyle olmadığını, bizim genç dinamik ve inanmış ekiplerimizin bulunduğunu bir defa daha göstermiş oldu'' dedi.

DP Genel Başkanı Uysal da büyük bir davanın mensubu ve sorumluluklarının bilincinde olduklarını ifade ederek, kendisine verilen görevin bilinciyle hareket edeceklerini söyledi.

Uysal, ''İddiamız odur ki herkesin hukukundan emin olduğu bir Türkiye'yi tekrar yerli yerine oturtmaktır'' diye konuştu.

Demokrat geleneğin Türkiye'nin bütününü kucaklayacağını savunan Uysal, ayrım yapmadan bütünleştirici olacaklarını kaydetti.

Uysal, ''Kadim bir milletin mensupları olarak, sadece bulunduğumuz coğrafyada değil, ardımızda bıraktığımız hicranlı topraklara da ses, soluk olabilecek bir iradeyi beraber koyacağız'' dedi.


-Uysal'ın öz geçmişi-


Gültekin Uysal, 1977'de Afyonkarahisar'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü mezunu olan uysal, lisans eğitimini ABD'nin Texas Eyaleti'ndeki Houston Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü'nde yaptı.

2003-2005 yılları arasında DYP'nin Afyonkarahisar İl Başkanlığı'nı yaptıktan sonra, 2005'te partisinin Gençlikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Uysal, Türk Ocağı Afyonkarahisar Şubesi Yönetim Kurulu'nda da görev yaptı.  AA

demokrat parti
 // nesrin
gültekin uysalı bursa iftarına katılmıstı ordan berı takıp edıyorum her zaman aynı soylemler aynı kelımeler o gunde cografyadan bahsedıyordu aday oldugu kongredede devır teslım torenınde de ya allahını seversen senın bıldıgın baska hıc bır sey yok mu yaptıgın gık lıstesı neredeyse eskı gık ve mkk nın karısımı bunlar zaten 1000 de 65 alan yonetım ıyı guzel de sen ne beklıyosun senın ıcın 1000 de 65 bile basarı...sen bu yönetimle git afyonspora talıp ol...
11 Mayıs 2012 17:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler