YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DP'de bir aday daha...
Demokrat Parti Gençlik Kolları Kurucu Genel Başkanı Adnan Dağıstanlı, partinin Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı...
DP'de bir aday daha...
10 Ocak 2011 / 14:32 Güncelleme: 10 Ocak 2011 / 14:33
Dağıstanlı, DP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Genel Başkanları Hüsamettin Cindoruk'un ''partiye adaylar gelsin ben herkese eşit mesafede kalırım, demokratik bir kongre olsun'' çağrısını gözönüne alarak DP Genel Başkanlığı'na aday olduğunu bildirdi.

13 yıldır iktidardan, 8 yıldır Parlamentodan uzak DP'yi tekrar arzu edilen günlere getirmek için göreve talip olduğunu belirten Dağıstanlı, şunları kaydetti:

''Sağdan, soldan her siyasi partinin merkeze gelmeye çalıştığı ortamda merkez demokratların merkezde olmamalarını arzulayanlara karşı bu mücadeleyi başlatmış bulunuyorum. DYP Genel Merkezi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yapmış, 50 yıllık ömrünün 30 yılını bu davaya adamış, partimizin her kademesinde görev almış, siyasi çizgisi hiç kırılmamış, hiçbir başka partiye gitmemiş bir kişi olarak bu hareketi tekrar özüne döndürmeye çalışıyoruz. DP'yi bu yapının evlatları olarak bizler yani dünün gençleri yeniden iktidara taşıyacağız. Yani Anka Kuşu misali DP'yi küllerinden yeniden var edeceğiz.''

Bu davanın sahipsiz olmadığını, ''merkez sağda alternatif yok, kime oy verelim'' anlayışını ortadan kaldırmak için mücadeleye giriştiklerini dile getiren Dağıstanlı, ''Siyaset bir medeni cesaret işidir, korkakların işi değildir. Biz bu medeni cesarete sahibiz. Türkiye'ye bugün yeni siyasi partiler değil yeni siyasal anlayışlar lazımdır'' dedi.

Partilerinin 1960 askeri darbesiyle, 1980 ihtilalleriyle, 1971 muhtırası ve 1997 postmodern darbesiyle karşı karşıya kaldığını ve darbelerle eş değer göründüğünü söyleyen Dağıstanlı, bu anlayışı değiştireceklerini ifade etti. (AA)
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler