YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DP lideri: Yargının kusuru yok
DP lideri: Yargının kusuru yok
07 Ocak 2011 22:35
DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, DP'nin kuruluşunun 65.yıldönümü münasebetiyle katıldığı yemekte Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini söyleyerek" İktidarın yaşadığı körlük Türkiye'yi bunalıma soktu"dedi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, ''Türkiye son günlerde en azılı çeteleri, en azılı rejim düşmanı cinayet işleyen şebeke üyelerini tahliye etmiştir. Bunda yargının kusuru yoktur'' dedi.

Cindoruk, DP'nin kuruluşunun 65. yıl dönümü münasebetiyle partililere Göksu Restoranda akşam yemeği verdi.

Yemekte konuşan Cindoruk, Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini, ancak bu süreç içerisinde iyi yönetilemediğini savundu.

Türkiye'de işsizliğin arttığını, insanların mutsuz olduğunu öne süren Cindoruk, Türkiye'nin düze çıkması için Demokrat Parti kadrolarına ihtiyaç olduğunu söyledi.

Cindoruk, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bugün Türkiye'de güçler birliği haline gelen bir Başbakanlık diktatörlüğü hüküm sürüyor. Bu Başbakan güçlerin ayrılığına değil, güç birliğine inanıyor. İşte gücü elinde toplamak istiyor.

Türkiye son günlerde en azılı çeteleri, en azılı rejim düşmanı cinayet işleyen şebeke üyelerini tahliye etmiştir. Bunda yargının kusuru yoktur. Kusur, bu konuları görmeyen parlamentodaki çoğunluktur. İktidarın yaşadığı körlük, Türkiye'yi bunalıma sokmuştur.''

Cindoruk, 15 Ocakta yapılacak Kongre'ye ilişkin olarak da ''entrikasız'' bir kongre olacağını bildirdi.

Kongreden ümitli olduğunu ifade eden Cindoruk, ''Kongrede doğru kararlar çıkacaktır. Oradan çıkacak kararlara şimdiden saygılıyız'' dedi.

''Evimiz Türkiye'' hareketi başlattıklarına işaret eden Cindoruk, Türkiye'de sağduyulu, Türkiye'nin geleceğini düşünen siyasi partilerle de seçim ittifakı yapabileceklerini ve Demokrat Parti'nin kapısının herkese açık olduğunu söyledi.

Cindoruk, medyanın, Demokrat Parti'ye yeteri derecede ilgi göstermemesini de eleştirerek, ''Eskiden Türkiye'de yandaş basın vardı. Şimdi de yanaşma basın ortaya çıkmıştır'' diye konuştu.

Hükümetin, terör sorununu bitirme noktasında da başarısız bir politika izlediğini öne süren Cindoruk, bu konudaki çalışmaların Habur Sınır Kapısı'nda Türkiye'ye giriş yapanların karşılanması sürecinde iflas ettiğini savundu.

Cindoruk, Demokrat Parti'yi manevi zenginliği olan bir parti olarak tanımlarken, zor yönetilen bir ülke haline getirilen Türkiye'nin, yaşanılabilir bir hale getirilmesi için Demokrat Parti kadrolarına ihtiyaç olduğunu söyledi.

Demokrat Parti'nin, geçmişten güç alan bir gelecek partisi olduğunu ifade eden Cindoruk, Demokrat Parti'nin yeniden güçlü ve muktedir olması için Türkiye'yi karış karış gezeceklerini kaydetti.

Eski bakanlardan İsmet Sezgin de önümüzdeki seçimlerin, Türkiye'nin kaderini değiştireceğini belirterek, ''Kırgınlıkları, kızgınlıkları, dargınlıkları bir kenara bırakarak, seçimlerde başarılı olmak zorundayız'' dedi.

AA

Yalanın bu kadarına pes...
 // ibrahim çelikoğlu
Vatana,devlete kötülüklerin kimlerden geldiğine her geçen gün şahit oluyoruz.Kendi çıkar ve menfeatları için yapamıyacakları yok.Bir asırdır yiyip bitirdiler.Devlet ahlakı,ticari ahlak bırakmadılar ve hala gözleri korkusuzca vatana ihanet içinde.Bu vatana yazık ve günahtır.Bunlar yüzünden ikilem içinde kaldık.Bu topraklarda yaşanırmı?Yaşanmazmı?Ne yapsak?Nereye gitsek?Nerelere gelsek?
Bilemez olduk.Bunlara kinimiz hiçbir zaman bitmez.Hakımızı yere koymayız....
08 Ocak 2011 14:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler