YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DP lideri Cindoruk suçluyu buldu
DP lideri Cindoruk suçluyu buldu
13 Temmuz 2010 13:59
DP Genel Başkanı Hüsamettin Cündoruk PKK'lıların Haburda'ki karşılanmalarıyla ilgili"İktidar 8'de 8 kusurlu yani tam suçludur. Çünkü tanzim eden hükümet"dedi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Kandil'den gelen terör örgütü PKK üyelerinin Habur'daki karşılanmalarına ilişkin, ''İktidarın 8'de 8 kusurlu'' olduğunu ileri sürdü.

Cindoruk, yazılı açıklamasında, Kandil'den gelen PKK'lıların Habur'da karşılanış şekillerine ilişkin, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın, ''yol kazası'' ifadesinin yer aldığı haberleri hatırlattı.

Yol kazalarında trafik bilirkişileri olduğunu ve kusur oranlarını dağıttığını belirten Cindoruk, şunları kaydetti:

''Bu kazada 8'de 8 kusurlu olan iktidar partisidir. İktidar tam suçludur, çünkü tanzim eden o. Tanzim ettiği hadiseyi sonuca erdiremeyen ya da yanlış sonuca vardıran o. Muhalefet partisini ya da gelenleri suçlamak, son derece dikkat isteyen bir hadise. Gelenlerin büyük bir kamptan geldiğini biliyorsunuz, oranın iç yüzünü biliyorsunuz. Hükümet tüm olanları istihbarat olarak bilmek zorunda ve de biliyor. Oradan gelen insanların ne söyleyecekleri ve ne yapacakları belli. Üstelik kusurunuzu artıran bir şey de yargıyı, yargıcı, savcıyı kullanmanız.''

Cindoruk, açıklamasında, hükümetin terörle mücadele etmediğini, terörün hükümetle mücadele ettiğini de öne sürdü.
AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler