YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DP Başkanı'ndan Kırca'ya 'densizlik' suçlaması
DP Başkanı'ndan Kırca'ya 'densizlik' suçlaması
19 Haziran 2013 12:18
DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Başbakan Erdoğan'a yönelik "Finali de Adnan Menderes gibi olacaktır" şeklindeki sözlerin kışkırtmadan öte büsbütün densizlik olduğunu belirtti.

Uysal, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin içinden geçtiği süreci endişeyle izlediklerini ve sürecin bir an önce sağduyu ile üstesinden gelinmesini dilediklerini bildirdi. 

Demokratik taleplerin şiddete başvurmadan, kamu malına zarar vermeden, sağduyu ve demokratik sınırlar içinde olması gerektiğine dikkati çeken Uysal, hassas süreç içerisinde tüm tarafların beyanlarında özen ve olgunluğun hakim olması gerektiğine vurgu yaptı. 

Sanatçı Levent Kırca’nın, “Erdoğan'ın neredeyse finali de Adnan Menderes gibi olacaktır” şeklindeki sözlerini hatırlatan Uysal, şunları kaydetti: 

"Böylesi bir ortamda, ülkeyi getirdiği nokta ile her türlü eleştiri ve uyarıyı hak eden Sayın Başbakan’a yönelik, şehit Başvekilimiz, Adnan Menderes’in sonu benzetmesi, kışkırtmadan öte büsbütün densizliktir.

Günümüzde marjinal düzeyde dahi kabul görmeyen böylesi bir zihniyetin demokraside yeri olmadığı gibi Türkiye’nin bugünkü sorunlarının çözümüne de hiçbir katkısı yoktur. Demokrat Parti’nin ve Adnan Menderes’in misyonunun bugünkü temsilcileri olarak, hiçbir zaman milletimizin vicdanında kabul görmeyen bu zihniyetin 63 yıl sonra sanatçı hüviyetinde hortlamasını, başta şehit Başbakanımız Adnan Menderes olmak üzere tüm demokrasi şehitlerimizin milletimizin daima hüzünle yaşattığı aziz hatıraları önünde büyük bir saygısızlık olarak kınıyoruz."

 

AA

12:50
 // BAŞBAKANIMIZA DEMİYOR
"Böylesi bir ortamda, ülkeyi
getirdiği nokta ile her türlü
eleştiri ve uyarıyı hak eden
Sayın Başbakan’a yönelik,
şehit Başvekilimiz, Adnan
Menderes’in sonu benzetmesi, kışkırtmadan öte büsbütün
densizliktir.'' Haber başlığı yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir. Başlık, Başbakan'ı Menderes üzerinden eleştirenlere ''densizlik uyarısı'' gibi olabilirdi. Yani Levent Kırca ya densiz diyor....
19 Haziran 2013 12:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler