YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dokunulmazlık için MHP'den destek CHP'den tepki var
MHP, HDP'lilerin dokunulmazlıkların kaldırılması konusuna AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek olurken, CHP tepki gösteriyor.
Dokunulmazlık için MHP'den destek CHP'den tepki var
04 Ocak 2016 / 20:32 Güncelleme: 04 Ocak 2016 / 20:35

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ziyaretinin dönüşünde "Dokunulmazlıklarının kaldırılması suretiyle başlayacak süreç, inanıyorum ki terörle mücadele açısından ülkemizdeki havayı da olumlu yönde etkileyecektir" sözleriyle HDP'lilerin dokunulmazlığı konusunda atılabilecek adımların sinyalini vermişti.

MHP'DEN DESTEK

Dokunulmazlık konusunda AK Parti milletvekillerinin sayısı yeterli ancak bu konuda AK Parti'ye MHP grubunun da destek vermesi bekleniyor. Konuyla ilgili konuşan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "HDP'lilere dokunulmalı" mesajı verdi.

CHP, HDP'NİN YANINDA

Öte yandan ana muhalef konu karşısında tepkisini ortaya koydu. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, dokunulmazlıkların kaldırılması hakkında "Cumhurbaşkanı gibi düşünmüyoruz." açıklamasını yaptı.

139 MİLLETVEKİLİ YETERLİ

Fezlekelerin Meclis Genel Kurulu'na gelmesi halinde görüşülebilmesi için 184 milletvekilinin bulunması yeterli. 139 milletvekilinin kabul etmesi halinde dokunulmazlık kaldırılabilecek.

 // Tmm
Akp tek basina bile kaldirabilir daha chp istemiyormusda kardesim asil akp istemiyor meclise getirsin bakalim kim istiyor kim istemiyor...
05 Ocak 2016 11:49
 // aziz
CHP HDP el ele vermiş ülkeyi kaosa götürmeye kararvermiş...
04 Ocak 2016 23:27
 // aziz
CHP ataturkun partisiyimis pehh allah belanı versin CHP keren senin hdp le el ele verip ülkeyi mahvettiniz....
04 Ocak 2016 23:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler