YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğu illeri hakkında korkutan uyarı: Durmak üzere
Doğu illeri hakkında korkutan uyarı: Durmak üzere
12 Ekim 2015 15:19
Yaşanan olayların ekonomiye etkisine ilişkin şikayetler aldıklarını söyleyen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Doğu'da turizmin durma noktasına geldiğini belirtti.

Şimşek, yaşananların ekonomiye etkisine ilişkin soru üzerine, şunları  kaydetti:

"Ankara'daki patlamanın etkisi moral açısından, enerjimizin bir  süreliğine geçici olarak ülke sorunlarından sadece bu noktaya odaklanma konusunda  kayıplar var ama kalıcı bir tahribat beklemiyorum. Fakat Doğu ve Güneydoğu'daki  şiddet sarmalının, ikliminin etkileri çok derin olacak. Çünkü Doğu ve Güneydoğu  bölgelerimizde inanılmaz ekonomik toparlanma, heyecan, yatırım, istihdam ve umut  vardı.

ŞİKAYET GELİYOR, DURMA NOKTASINDA

Terör örgütü olarak empoze edilen şiddet ikliminin etkileri ise büyük  olacak. İnanılmaz büyük bir toparlanma vardı. Şimdi sadece korku, şiddet, baskı  iklimi var. Şikayetler alıyorum, Doğu ve Güneydoğu'ya kimse vadeli mal satmak,  sigorta şirketleri sigorta yapmak istemiyor. Turizm durma noktasına geldi."

ÇÖZÜM İRADESİ DEVAM EDECEK
 
Şimşek, şiddetin, terörün en büyük yansımasının bölge halkına olduğunu  vurgulayarak, "90'lı yıllara dönmeyerek, terörle mücadeleyi hukuk içerisinde  yaparak, kamu düzeni en iyi şekilde işlediğinde tekrar o fırsatlar, ekonomik  faaliyetler hız kazanacak. Hukuk devleti içerisinde terörle çok güçlü mücadele  edeceğiz ama bölgeye yatırımlar, çözüm süreci iradesi devam edecek" dedi.

evet doğru..
 // atiker
geçenlerde pazarcılık yapan dersimli bir vatandaş aynen şöyle dedi allah pkk nın belasını versin işler tam kesat bitti herşey durdu bu hemde alevi bizim yöremize rahatlıkla mal getirip ticaret yapıyor bizler onun gibi dersime ve diğerlerine gidebiliyormuyuz hayır peki o zaman kim daha özgür bizlermi onlarmı.....
12 Ekim 2015 Pazartesi 16:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler