YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğal gaz indirimi tüketiciye yansıyacak mı? Bakan açıkladı...
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya'nın doğalgaz indirimi ile ilgili olarak açıklama yaptı. Bakan Yıldız, doğalgaz indirimini yetersiz buldu.
Doğal gaz indirimi tüketiciye yansıyacak mı? Bakan açıkladı...
02 Aralık 2014 / 10:20 Güncelleme: 02 Aralık 2014 / 10:54

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya'nın doğalgazdaki indirim teklifine ilişkin, "Sayın Putin'in verdiği rakamlar Rusya'nın teklifi olarak olumlu bir adım olarak değerlendirilmiştir. Bizim karşı teklifimiz nihayetlenmemiştir. İstediğimiz rakam onların teklifinin üzerinde" dedi.

"Soma'da yeni maden ocakları devreye girecek"

"Soma'daki işçi çıkarmaları ve bölgedeki maden ocakları konusunda, "Orada önümüzdeki aylarda yeni devreye girecek olan maden ocakları vardır, işçi kardeşlerimizin oralarda değerlendirilmesi gerekir. Türkiye Kömür İşletmeleri orada kamu eliyle maden işletmeyecektir. Temel politikalarımızdan bir 'u' dönüşü olmaz"

"Nükleerde önemli bir aşamaya geliyoruz"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Akkuyu Nükleer Güç Santrali ÇED Raporu'nun onaylanması konusunda, "Nükleerde önemli bir aşamaya geliyoruz. Oraya bir liman yapılacak, 1 ay içinde ihaleye çıkılacak. Mart ayında liderlerin de katılımıyla orada bir temel atmayı düşünüyoruz" dedi.

"İndirimin tüketiciye yansıması daha çok erken"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya'nın doğalgazdaki indirim teklifinin tüketiciye yansıması konusunda, "Erken ama çok erken görüyorum. Çünkü BOTAŞ karı üzerinden değil, zararı üzerinden bu müzakereler sürüyor" dedi.

 

AYRINTILAR GELECEK....

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler