YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'dan ilk mesaj
MHP 16 yıl sonra ilk kez Diyarbakır'da... Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı Diyarbakır'da konuşan MHP liderinin ilk sözleri ise "Diyarbakırlı kardeşim, siz bizsiniz biz de siz" oldu...
Diyarbakır'dan ilk mesaj
06 Haziran 2011 / 14:52 Güncelleme: 06 Haziran 2011 / 15:18

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Türk milletinin hiçbir evladı bu ülkenin zencisi değildir, buna inandık. Türk milletinin hiçbir ferdi bu ülkenin ötekisi değildir. Türk milletinden ayrılma rüyası görenler, bağımsız devlet özlemi içinde bulunanlar, akıllarını başlarına almalıdır. Bizim ne verecek bir çakıl taşımız, ne de vazgeçecek bir insanımız var'' dedi.

Bahçeli, partisince Diyarbakır'da düzenlenen mitingde, Diyarbakırlılara ''Siz Türk milletinin eşit, onurlu ve yeri doldurulamaz birer mensubusunuz. Siz bizim her şeyimizsiniz. Gönlümüzdesiniz, dilimizdesiniz. Washington'dakiler sizi benden daha fazla sevemez. Brüksel'dekiler benden daha çok anlayamaz. Erbil'deki peşmerge sizi benden daha çok sahiplenemez'' diye seslendi.

Bahçeli, ''Türk milletinin hiçbir evladı bu ülkenin zencisi değildir. Buna inandık. Türk milletinin hiçbir ferdi bu ülkenin ötekisi değildir. Bundan asla taviz vermedik. Kimsenin kendi evinde yabancı olmasını istemedik, aklımızdan geçirmedik. Aksini düşünenlerin ise heybetli bir şekilde karşısında durduk. Diyarbakırlı kardeşim, siz bizsiniz biz de siz'' dedi.

Sıkıntıyı sadece Diyarbakırlıların yaşamadığını söyleyen Bahçeli, şöyle konuştu:

''Elbette sıkıntılarımızın olmadığını iddia etmiyorum. 'Sorunlarınız yok' demek istemiyorum, ama sorunlarla boğuşan yalnızca siz değilsiniz. Sıkıntıyı sadece siz yaşamıyorsunuz. Yurdumun her köşesinde en az sizler kadar problemleri olmuş insanlarımız var. Ancak her sorunu olan ve her derdi bulunan da çözüm ve çareyi çıkmaz sokaklarda aramıyor. Türk milletinden ayrılma rüyası görenler, bağımsız devlet özlemi içinde olanlar akıllarını başlarına almalıdırlar. Bizim ne verecek bir çakıl taşımız ne de vazgeçecek bir insanımız vardır.''

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler