YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Diyarbakır'daki tepkiler ayrı, bize gösterilen tepki ayrı"
"Diyarbakır'daki tepkiler ayrı, bize gösterilen tepki ayrı"
"Diyarbakır'daki tepkiler ayrı, bize gösterilen tepki ayrı"
02 Aralık 2008 / 17:41 Güncelleme: 02 Aralık 2008 / 00:00

Diyarbakır'ı savaş alanına çeviren saldırılar demokratik tepki olarak görüldü, Ardahan'daki DTP'lilere çürük domates atılması ırkçı saldırı olarak değerlendirildi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır gezisi sırasında meydana gelen olaylara 'bunlar halkın tepkisidir' diyerek destek çıkan DTP, Ardahan'daki olayları ise 'saldırı' olarak nitelendirdi.


Grup Başkan Vekili Fatma Kurtulan, Ardahan'da bir grup vatandaş tarafından kendilerine tepki gösterilmesini 'bir ırkçı güruh tarafından yapılan saldırı' olarak nitelendirirken, "Diyarbakır'daki tepkiler ayrı şey, bizim karşı karşıya kaldığımız olaylar ise başka şey." dedi.


Kurtulan, partisinin genel merkezsinde düzenlediği basın toplantısında Ardahan ve Bingöl'de meydana gelen olayları değerlendirdi. Kurtulan, Ankara'nın dışına çıkamayanların aksine kendilerinin halkla bütünleştiğini iddia etti.


Kurtulan, 7 Aralık'a kadar sürecek olan bölge gezilerinde benzer provokasyonların yaşanacağı endişesini taşıdıklarını ancak yine de gezilerine devam edeceklerini söyledi.


Kurtulan, İmralı'ya başka mahkumların nakledilmesinin Kürt sorununu çözmeyeceğini, bunun için daha kalıcı projelerin geiştirilmesi gerektiğini söyledi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler