YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da PKK'nın cephaneliği ele geçirildi
Diyarbakır'da PKK'nın cephaneliği ele geçirildi
03 Aralık 2015 14:38
Diyarbakır'da Terörle Mücadele Şubesi'ne bağlı ekiplerin, gece yarısı şüphe üzerine durdurduğu araçta örgütün cephaneliği ortaya çıktı.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, gece yarısı merkez Yenişehir İlçesi'ndeki Seyrantepe semti Silvan Bulvarı'nda şüphe üzerine durdurdukları araçta yapılan aramada, 8 RPG-7 antitank roketatar mühimmatı, 8 roketatar sevk motoru, 26 el bombası, 2 kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 1 av tüfeği, 2 kütüklük, 3 bin 500 kaleşnikof marka silaha ait fişek, çok sayıda tıbbi malzeme ele geçirildi.

Ele geçirilen silah ve mühimmat ile tıbbi malzemeler, Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde basına gösterildi. Diyarbakır Valiliği, ele geçirilen sil va mühimmatla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, "Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, 03.12.2015 günü saat 00.15 sıralarında Silvan Bulvarı üzerinde şüphe üzerinde bir araç durdurulmuştur.

Araç içerisinde yapılan aramalarda; 8 adet RPG-7 Antitank Roketatar mühimmatı, 8 adet Roketatar sevk motoru, 26 adet el bombası, 2 adet Kaleşnikof marka uzun namlulu silah, 1 adet av tüfeği, 2 adet kütüklük, 3500 adet Kaleşnikof marka silaha ait fişek, Çok sayıda tıbbi malzeme yakalanmıştır. Araç şoförü gözaltına alınmıştır. Konu ile ilgili tahkikat devam etmektedir. İlimizde terör örgütlerine yönelik olarak halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için yürütülen çalışmalara aralıksız ve kararlı bir şekilde devam edilecektir" denildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler