YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır İl Yönetimi görevden alındı
Diyarbakır İl Yönetimi görevden alındı
02 Mart 2012 15:09
CHP'de taşlar bir türlü yerine otumuyor. Bu kez de Diyarbakır İl Başknalığı'nda görevden alma işlemi vardı...
Olağanüstü kongre ile 25 Şubat'ta il başkanlığına seçilen Medeni Seyrek, CHP Genel Sekreterliği'nden gönderilen bir yazıyla il yönetiminin görevden alındığını bildirdi.

Seyrek, 25 Şubat'ta gerçekleştirilen olağanüstü kongrede il başkanı seçildiğini hatırlatarak, 26-27 Şubat'ta Ankara'da yapılan CHP Olağanüstü Kurultayı'na İl Başkanı sıfatı ile katıldığını söyledi.

Ankara'da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yetkilileri ile görüştüğünü anlatan Seyrek, bugün de basın toplantısı yapmayı planladıklarını, ancak toplantı öncesinde parti genel merkezinden gelen yazı ile görevden alındıklarını öğrendiklerini belirtti.

Yazıda parti tüzüğünün 43. maddesi uyarınca görevlerinden alındıklarını öğrendiklerini belirten Seyrek, ''Görevimi yapmadığım iddiasıyla görevden alındım. Bu kararı partililer ile Diyarbakır halkının takdirine bırakıyorum'' dedi.

CHP eski İl Başkanı Muzaffer Değer'in parti Genel Merkezince görevinden alınmasının ardından, belirlenen süre içerisinde kongre yapılmadığı için 10 Şubat 2012'de Diyarbakır 2. Sulh Hukuk Mahkemesi kararıyla kayyuma devredilmişti. 25 Şubat'ta olağanüstü kongreye gidilmiş, kongrede CHP İl Başkanlığına Medeni Seyrek seçilmişti. (AA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler