YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Demirtaş'a soruşturma
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın dün düzenlediği basın toplantısındaki 'herkes Sur'a yürümeli' şeklindeki ifadeleri nedeniyle soruşturma başlattı.
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Demirtaş'a soruşturma
01 Mart 2016 / 21:50 Güncelleme: 01 Mart 2016 / 22:11

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın dün Diyarbakır'da düzenlediği basın toplantısındaki açıklamaları nedeniyle soruşturma başlattı.

Başsavcılık, Sur ilçesinde devam eden operasyonlara ilişkin dün Demirtaş'ın, beraberinde DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, DTK Eş Başkanları Hatip Dicle ve Selma Irmak ile Sur ilçesindeki Dicle Fırat Sanat Kültür Derneği'nde düzenlediği basın toplantısındaki açıklamaları nedeniyle soruşturma açtı.

Demirtaş, dünkü toplantıda halka 2 Mart Çarşamba saat 16.00'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların yapıldığı ve sokağa çıkma yasağının uygulandığı Sur ilçesine yürüyüş çağrısında bulunmuştu.

Demirtaş hakkında, milletvekili olduğu için Anayasa'nın 83. maddesi uyarınca "soruşturma izni verilmesi" ve "yasama dokunulmazlığının kaldırılması" talebi ile Adalet Bakanlığına fezleke gönderileceği öğrenildi.

Öte yandan, DBP Eş Genel Başkanı Yüksek hakkında da daha önce yaptığı açıklamaları nedeniyle soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

 

AA

NE ZAMAN GETIRECEKSINIZ???!!!
 // Muhafız
TC.DEVLETİNİN sayın Başbakanı;Dağlıca Şehitlerinin şehit töreninde,Cenabı Allah şahit olsunki,Van Gölü şahit olsunki bu şehitlerin kanının her damlasının hesabı sorulacaktır,diye yemin etmenize rağmen neden eli kanlı pkk terör örgütüne doğrudan destek veren ve dokunulmazlık zırhına bürünen bu vatan hainlerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunu hala TBMM'nin gündemine getirmiyorsunuz?,neden dokunulmazlıkları kaldırılarak hukuki ve kanuni işlem yapılamıyor?artık sözün bittiği yerdeyiz,an...
02 Mart 2016 Çarşamba 13:59
NE ZAMAN GETIRECEKSINIZ???!!!
 // Muhafız
Ey AKP'li ve MHP'li Milletvekilleri;sizler ne zaman bu pkk terör örgütüne doğrudan destek veren,onları her seferinde açıktan destekleyen vatan hainlerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunu TBMM'nin gündemine getireceksiniz?6-7 Ekim olaylarının başlaması için halkı sokağa döküp Yasin Börü ve arkadaşlarının vahşice katledilmesine sebep olduğu zaman niçin kılınızı dahi kımıldatmadınız?yinemi Yasin Börü gibi ÇOCUKLAR katledilsin istiyorsunuz?bu dokunulmazlıkları ne zaman TBMM'nin günde...
02 Mart 2016 Çarşamba 13:51
ADALET mi bu?
 // kerem zengin
Şiir okudu diye hapse mahkum edilen bir devlet adamı var diğer tarafta halkı kışkırtmaya çalışan milletvekiline soruşturma var. ADALET mi bu?...
02 Mart 2016 Çarşamba 09:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler