YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri'nden uyarı geldi
Dışişleri Bakanlığı'ndan internet uyarısı....
Dışişleri'nden uyarı geldi
17 Aralık 2009 / 21:14 Güncelleme: 17 Aralık 2009 / 21:34

Dışişleri Bakanlığı, internet üzerindeki sosyal paylaşım sitelerinde Bakanlığa ait olmayan, ancak Bakanlığın isminin kullanıldığı sayfaların bulunduğunu, hatta bu sayfalardan bazılarında usulsüz olarak Dışişleri Bakanlığı logosunun da kullanıldığını belirterek, bu konuda hukuki inceleme başlatıldığını bildirdi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan duyuruda, iletişim teknolojisindeki gelişmelere paralel olarak, Bakanlığın bünyesinde Kamu Diplomasisi faaliyetlerinin yapılandırılmasına yönelik hazırlıkların başlatıldığı, bu çerçevede tüm kitle iletişim platformlarının kullanılacağı yeni bir iletişim stratejisi geliştirilmekte olduğunun geçen haftalarda kamuoyu ile paylaşıldığı hatırlatıldı.

Duyuruda, "internet üzerindeki sosyal paylaşım sitelerinde, Bakanlığımıza ait olmayan ancak Bakanlığımızın isminin kullanıldığı sayfaların bulunduğu, hatta bu sayfalardan bazılarında usulsüz olarak Dışişleri Bakanlığı logosunun da kullanıldığı görülmektedir. www. disisleribakanliği. gov.tr; www. disisleri.gov.tr; www. mfa.gov.tr ve www.konsolosluk. gov.tr alan adları haricinde hiçbir internet adresinin Bakanlığımız ile ilintisi bulunmamaktadır. Bakanlığımız bu konuda hukuki bir inceleme de başlatmıştır" denildi.

Duyuruda, Bakanlığın Kamu Diplomasisi faaliyetlerine ilişkin yapısal hazırlıkların halen devam ettiği, planlanan projeler hayata geçirildiğinde, Bakanlığa ait resmi iletişim bilgilerinin kamuoyu ile paylaşılacağı vurgulandı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler