YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri'nden Fransa açıklaması: Endişe duyuyoruz
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Fransa'daki olaylar karşısında, Fransız güvenlik güçlerinin göstericilere sert müdahalesinden dolayı endişe duyulduğu dile getirildi.
Dışişleri'nden Fransa açıklaması: Endişe duyuyoruz
30 Mayıs 2016 / 12:26 Güncelleme: 30 Mayıs 2016 / 12:29

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Fransa’da Çalışma Yasası Reformu sebebiyle yaşanan sokak gösterileri ve Fransız güvenlik güçlerinin sert müdahalelerde bulunmasıyla ilgili konuştu.

OLAYLAR GİDEREK DAHA ŞİDDETLİ BİR HAL ALIYOR

Olayları yakından takip ettiklerini söyleyen Bilgiç, "Fransa, halen Ulusal Meclis ve Senato’da görüşülme aşamasında olan çalışma yasası reformu nedeniyle geçtiğimiz şubat ayından bu yana sokak gösterilerine ve grevlere sahne olmakta, olaylar giderek daha şiddetli bir hal almaktadır. Bu gelişmeleri tabiatıyla yakından takip ediyoruz" dedi.

"ENDİŞE DUYUYORUZ"

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, konuşmasına şöyle devam etti: "Demokrasilerde diyaloğun gerekliliğine inanıyor, olayların en kısa sürede yatışması için Fransız makamlarına ve gösterilere katılanlara itidal çağrısında bulunuyoruz. 

Fransız güvenlik güçlerinin göstericilere karşı giderek sertleşen müdahalelerinden de endişe duyuyor, yetkilileri göstericilere karşı orantısız güç kullanmaktan kaçınmaya davet ediyoruz. 

Sakin bir ortama bir an önce dönülebilmesi ve bu gösterilerin demokratik standartlara uygun, barışçıl bir şekilde gerçekleşmesi için gerekli tüm önlemlerin Fransız makamlarınca süratle alınacağına inanıyoruz."

fransa_2817.jpgfransa_3294.jpgfransa_9977.jpg

 // Asala
Kimsenin kimseye demokrasi dersi vermeye ne hakkı var nede yüzü bir zamanlar bizim buyuklerimizde onlardan kalır yani yoktu demokrasi anlatilmaz yazılmaz yaşanır....
31 Mayıs 2016 13:32
Müslüman devlet ahlakı farkı
 // ismail emre
Müslümanlar fitne ve fesattan uzak durular eğer böyle olmasaydı şimdi fransadaki kargaşaya onların yaptığı gibi ajanlar yollayarak benzin döküyor olurduk fransayı zor durumda bırakmak için herşey yapılırdı ama bizi kafir devletlerden ayıran inancımızdır......
30 Mayıs 2016 Pazartesi 22:44
 // nur-un ala nur
medeniyetten dem vuranlarin yuzletindeki perde dustu. ne oldu avrupa ne oldu fransa neden siddete basvuruyosunuz. bn ce euro 2016 da milli takimimizi korumasi icin bir ekip gorevlendirilmeli ve gerektiginde fransiz polisi gibi milli takim kafilesini korumak icin gerekli gordugu yerde olaylara mudahale etmeli...
30 Mayıs 2016 18:11
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler