YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri : Taraf'ın haberi büyük sorumsuzluk
Dışişleri Bakanlığı'ndan "Süleyman Şah Türbesi IŞİD'e teslim ediliyor" başlıklı haberiyle ilgili Taraf gazetesine sert bir cevap verdi.
Dışişleri : Taraf'ın haberi büyük sorumsuzluk
21 Ağustos 2014 / 12:09 Güncelleme: 21 Ağustos 2014 / 12:20

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin yurt dışındaki tek toprağı olan Süleyman Şah Türbesi'nin Musul Başkonsolosluğu personelinin serbest bırakılması karşılığında Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütüne verileceği iddiasına ilişkin, "Musul Başkonsolosluğu personelinin rehin alınması konusu‎ etrafında ortaya atılan asılsız iddialar büyük bir sorumsuzluk örneğidir" açıklamasını yaptı.

Basında bugün çıkan iddialar hakkında Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı.

Açıklamada, "asılsız iddiaların büyük bir sorumsuzluk örneği olduğu" vurgulandı ve ulusal güvenlik ve vatandaşın selameti gibi konuların istismarının hiçbir şekilde kabul edilebilecek ve basın özgürlüğü çerçevesinde ele alınabilecek bir davranış olmadığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Böylesine hassas bir konuda gazetecilik ve basın ahlakına uygun hareket edilmeli, mesnetsiz, spekülatif ve sorumsuzca yayınlarla kamuoyunun ‎yanlış yönlendirilmesinden özenle kaçınılmalıdır.

Tüm basın-yayın kuruluşlarını bu konuda gereken duyarlılığı  göstermeye, kamuoyumuzu da bu tür yayınlara itibar etmemeye davet ediyoruz. Musul Başkonsolosluğumuz personelinin en kısa zamanda sağsalim ülkemize dönmelerinin sağlanması için ilgili tüm kuruluşlarımız eşgüdüm halinde çalışmalarını sürdürmektedir."

21:39
 // izmirizmirli
Bence fitnebazlık desek daha doğru olur......
21 Ağustos 2014 21:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler