YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri Bakanlığı'ndan Libya açıklaması
Dışişleri Bakanlığı'ndan Libya açıklaması
11 Ocak 2016 09:32
Dışişleri Bakanlığı, Libya'da gerçekleştirilen terör saldırısında yaralananların Türkiye'deki tedavisine ilişkin açıklama yaptı.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Libya'nın Zileytin şehrindeki Polis Eğitim Merkezi'ne yönelik olarak 7 Ocak günü gerçekleştirilen terör saldırısında yaralanan ve acil tıbbi müdahaleye ihtiyacı bulunan bir grup Libyalının tedavi edilmek üzere uçaklarla İstanbul'a getirilmekte olduğu belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Libya'nın Zileytin şehrindeki Polis Eğitim Merkezi'ne yönelik olarak 7 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirilen terör saldırısında yaralanan ve acil tıbbi müdahaleye ihtiyacı bulunan bir grup Libyalı, tedavi edilmek üzere Bakanlığımızın eşgüdümünde ülkemizin sağladığı uçaklarla İstanbul'a getirilmektedirler. Saldırının hemen ardından ülkemize gelen diğer bir grup Libyalı yaralıların tedavisi de halen çeşitli hastanelerimizde sürmektedir. Bu yakın dayanışma, Türkiye'nin bu zor dönemde Libya halkının yanında olduğunun somut başka bir göstergesidir."

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler