YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri Bakanlığı İdlib'deki saldırıyı nefretle kınadı
Dışişleri Bakanlığı İdlib'deki saldırıyı nefretle kınadı
12 Haziran 2016 23:43
Dışişleri Bakanlığı, Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib kentinde rejim uçakları ve Rusya tarafından, bir pazar yerine düzenlenen hava saldırısını nefretle kınadı.

Türkiye, Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib kentinde bir pazar yerine düzenlenen hava saldırısını nefretle kınadı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Suriye'de savaş uçaklarının İdlip'te bir pazar yerini bombalayarak "yine sivilleri hedef aldığı" vurgulanarak, "Tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleştirilen ve ilk belirlemelere göre aralarında çok sayıda kadın ve çocuğun da bulunduğu 23 kişinin ölümüne yol açan bu menfur saldırıyı nefretle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz." ifadesine yer verildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Masum sivillerin hedef alınarak katledilmesinin insanlıkta yeri yoktur. Hastane, cami, pazar yeri, sığınmacı kampı gibi sivil yerleşimlere gerçekleştirdikleri ve apaçık uluslararası insani hukuk ihlali ve savaş suçu teşkil eden saldırılara mazeret üretmeye çalışanlar, uluslararası toplumla alay etmektedir. 

Suriye’de sivil halkın katledilmeye devam edilmesi, gerek siyasi çözüm, gerek ateşkes çabalarını baltalamakta ve Suriye halkının gözünde son derece anlamsız kılmaktadır. Suriye'de barış ve istikrarın yeniden tesisi için bu suçların önlenmesi şarttır."

Orlando'da gece kulübüne düzenlenen saldırı kınandı

Öte yandan, ABD'nin Orlando kentinde bir gece kulübünde meydana gelen, en az 50 kişinin hayatını kaybettiği ve 53 kişinin yaralandığı saldırıya da değinildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Bugün ABD'nin Orlando şehrinde meydana gelen ve çok sayıda can kaybına sebep olduğu bildirilen terör saldırısını kınıyor, Amerikan halkına başsağlığı diliyoruz." ifadesine yer verildi.


AA

harita cahilliklerimizi de anlıyoruz yani,af buyrun.
 // hursit dilaver
beyler,TVlerdeki suriye sınırımıza ait haritalara bakıyorum.yahu sınır 900 km diyoruz buna ırakı da eklemek lazım ve bu haritaları kare içinde yanlardan sıkıştırarak veriyorlar.EY İHVANLAR,TATLI BİR DİKDÖRTGEN 1/1.41 ORANINDADIR.haritalar bu orana göre yapılmalı ki, 900 kmlik uzun sınırı görelim.1/1 harita ile neyin nerde olduğu anlaşılmıyor. şam' la halep azezle celabrus altalta sanki. lutfen bir haritacıdan ders alın yahu.sanki kimse anlamasın diye kasten böyle mi yapılıyor...
13 Haziran 2016 Pazartesi 00:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler