YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Kerry telefonda görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Kerry telefonda görüştü
27 Haziran 2015 09:28
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kirby, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile telefon görüşmesi yapan ABD Dışişleri Bakanı Kerry’nin, Ankara’nın şiddetten kaçan sığınmacılara yönelik desteğini övdüğünü bildirdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Suriye’nin kuzeyindeki gelişmelere ilişkin telefon görüşmesi yapan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Ankara’nın şiddetten kaçan sığınmacılara yönelik desteğini övdüğünü bildirdi.

Kirby, iki bakanın görüşmesine ilişkin bir soruya verdiği cevapta, Çavuşoğlu ve Kerry’nin, terör örgütü DAEŞ ile mücadele kapsamında oluşturulan uluslararası koalisyonun, örgütün Suriye’nin kuzeyindeki eylemleriyle mücadelesini ele aldığını kaydetti.

Bakanların bölgedeki çatışmalar nedeniyle yaşanan sığınmacı akınını da görüştüklerini belirten Kirby, "Bakan Kerry, Suriye ve Irak’taki şiddetten kaçan yaklaşık 2 milyon sığınmacının ihtiyaçlarını giderme noktasındaki Türkiye’nin cömertliğini övdü" ifadesini kullandı.

Kirby, Çavuşoğlu ve Kerry’nin Suriye’deki gelişmelere ilişkin yakın temas içinde bulunmayı sürdürme konusunda mutabık kaldıklarını kaydetti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler