YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlete kafa tutmakla kimse sonuç alamaz
Devlete kafa tutmakla kimse sonuç alamaz
21 Şubat 2013 11:17
Bakan Binali Yıldırım, terörle mücadele sürecine herkesin katkı koyması gerektiğini belirterek ''Devlete kafa tutmakla kimsenin sonuç alamayacağını herkes gördü. Bu fırsatın artık değerlendirilme zamanı geldi'' dedi.

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Niğde Çevre Otoyolu'nun açılışı için geldiği Niğde'de, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'ı ziyaret etti. Ziyarette Akdoğan, kentte yaptıkları çalışmalarla ilgili Yıldırım'a bilgi verdi ve taleplerini iletti.
 
Bakan Yıldırım, bir gazetecenin BDP'li milletvekillerinin Karadeniz'deki temaslarında yaşananlarla ilgili sorusu üzerine, 76 milyon vatandaşın, terörün ve kavganın bitmesini ve silahların bırakılmasını istediğini söyledi.
 
Yıldırım, boş işlerle enerjinin azaltılmaması ve tüketilmemesi gerektiğini belirterek, şöyle devam etti:
''Vatandaşımız doğusuyla batısıyla kardeş olsun. Biz bu ülkeyi kurarken omuz omuza mücadele ettik. Alparslan'dan bu tarafa bin yıldan fazla bu topraklarda yaşıyoruz. Birbirimizi sınıflara ayırmadık, birbirimize üstünlük taslamadık. Millet bu işin bitmesini istiyorsa, burada da uyanık olmamız lazım.''
 
Hiçbir şekilde provokasyona, çılgınlığa meydan verilmemesi gerektiğine işaret eden Yıldırım, Bu ülke terörle mücadele için 1983'ten beri 400 milyar doların üzerinde para harcamış. Bu 400 tane üçüncü boğaz köprüsü demek. 20-25 bin kilometre otoyol demek'' dedi.
 
Bakan Yıldırım, bu sürece herkesin katkı koyması gerektiğini, bunun siyaset yapılamayacak bir iş olduğunu belirterek, Devlete kafa tutmakla kimsenin sonuç alamayacağını, bir yere varamayacağını, kimsenin bu ülkeyi bölmeye gücünün yetemeyeceğini herkes gördü ve bu fırsatın artık değerlendirilmesi ve ülkenin maddi, manevi insan kaynağını tüketen bu belayı başımızdan def etme zamanı geldi diye düşünüyorum'' diye konuştu.
 
 
AA
01:16
 // kenan akkuş
devlet kim? Bunun anası, babası, halası, teyzesi, amcası, dayısı kim? Özgür suriye ordusu kime kafa tutuyor. Mısır daki devrim nasıl yapıldı? Devleti bu kadar kutsamayın. Devlet, halkının kölesi olmalıdır. Kutsal devlet anlayışı artık ayaklarımın altındadır. İsteyen başının üstüne koysun....
22 Şubat 2013 01:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler