YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Devlet dün rezaleti sadece seyretti"
"Devlet dün rezaleti sadece seyretti"
22 Mart 2013 15:58
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, dün Diyarbakır'daki mitingin Nevruz Bayramı kutlaması olmadığını belirterek, ''Devlet dün rezaleti sadece seyretti. Başbakan da bu tabloyu umut verici olarak görebilmiştir'' dedi.

 

Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, dün Diyarbakır'da terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın mesajının okunduğu nevruz kutlamalarını ve iktidarın buna yaklaşımını eleştirdi.

''Sözde nevruz kutlamaları adı altında, terör örgütünün ve Öcalan'ın meşrulaştırıldığı zillete şahit olduklarını'' ifade eden Vural, ''Dün Diyarbakır'da kutlanan Nevruz Bayramı değildir. Maalesef bu tablo, AKP ve BDP ile beraber Erdoğan ve Öcalan'ın birlikte hazırladığı tablodur'' diye konuştu. Vural, mitingin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde, korumasında ve kollamasında, terör örgütü elebaşı Öcalan ile mutabakata vardığı mesajları iletmek amacıyla düzenlendiğini öne sürdü.

Oktay Vural, ''örgüt paçavraları ve Öcalan posterlerinin televizyonlarda fütursuzca yayınlandığını, mitingin gerçek yüzünü göstermeye çalışan medyanın ise iktidar tarafından sindirildiğini'' savundu.

''Diyarbakır'daki görüntüler, AKP iktidarının rezalet halkalarından biridir'' diyen Vural, AK Parti iktidarı döneminde Öcalan'ın siyasi aktör, örgütün de devletle masaya oturan konumuna getirildiğini öne sürdü.

Mitingin millete ''barış'' adı altında hazmettirilmek için kullanıldığını savunan Vural, ''Yazıklar olsun bu tabloyu millete yaşatanlara. Yazıklar olsun bu tabloyu milletin önüne 'barış' diye, 'çözüm' diye koyanlara'' şeklinde konuştu.

Süreçten milletin vicdanının memnun olmadığını belirten Vural, ''Milletin kimliği pazarlık konusu yapıldı. Anaların gözyaşı üzerinden zehre tat verdiler'' dedi.

''Bayrağın ne olduğunu bilmiyorsun''

Vural, Diyarbakır'daki mitingde ''terör örgütü PKK paçavraları ve Öcalan görüntüleri eşliğinde devlete meydan okunduğunu'' savunarak, Başbakan Erdoğan'ın Türk Bayrağı olmamasını eleştirdiğini hatırlattı.

Bayrağın egemenlik, milli kimlik, şeref ve namus olduğunu ifade eden Vural, şöyle konuştu:

''Sen bayrağın ne olduğunu bilmiyorsun. Bayrak bez parçası mı Bayrak simgedir. Milletin ve devletin bağımsızlığını anlatır. Bayrak kamuflaj malzemesi, kozmetik malzeme değildir. O bayrağı bayrak yapan ruhu önce kabul edeceksin. Başbakan'ı o tablo rahatsız etmiyor, bayrağı şeklen asılması gereken bez parçası olarak değerlendiriyor. Bu bayrağın asılması için nice şehitler verdik. O hilalin anlamını biliyor musun sen O tablolar Türk milletinin vicdanını yaralamışsa, egemenliğini inkar ediyorsa, devleti dönüştürmek istiyorsa, devletin dilini değiştirmek istiyorsa, uzanan el bayrağadır. Devlet dün rezaleti sadece seyretti. Başbakan da bu tabloyu 'umut verici' olarak görebilmiştir.''

Erdoğan ile terör örgütü elebaşının görüşlerinin örtüştüğünü savunan Vural, ''PKK'nın siyasi amaçlarının meşrulaştırılması için süreç kullanıldı. 1999'da yakalanıp getirildikten sonra, 2002'de sıfır terörle devraldığı bu dönemden sonra PKK ve Öcalan için Habur, Oslo, İmralı, Diyarbakır hayaldi, AKP sayesinde gerçek oldu'' dedi.

Mesajın deşifresi

Oktay Vural, sürecin garantörünün Erdoğan ve terör örgütünün silahlı gücü olduğunu iddia ederek, ''Öcalan'ın mesajının deşifresi yapıldığında, varılan mutabakat şudur: İkinci cumhuriyet, milli devlet yerine milletsiz devlet, üniter devlet yerine federatif devlet kurulacak. BOP kapsamında 4 parçalı büyük Kürdistan birleştirilecek. Terör örgütü liderleri ve teröristlere genel af ilan edilecek. Öcalan'a özgürlük sağlanacak ve nihayetinde PKK, AKP eliyle Meclis'e taşınacak'' iddiasında bulundu.

Mitingi umut tablosu olarak görenleri bir kez daha eleştiren Vural, ''Buna umut tablosu diyenler, bir gün gelecek milletin vicdanında boğulacaksınız, nefes bile alamayacaksınız. Uğruna canını ve kanını veren şehitlerin manevi varlığı sizi boğacak. Millet ve Allah indinde hesap vereceksiniz. Bu hesap acımasız olacak. PKK'yı cesaretlendirip, meşrulaştırıp koltuk uğruna milletin şeref ve haysiyetine dil uzatmanın bedeli olacaktır'' diye konuştu.

Sürecin amacının 2014 seçimleri ve ''koltuk sevdası'' olduğunu iddia eden Vural, ''PKK ile yapılan sözde sınır dışına çekilme anlaşması, seçim dönemine kadar milleti narkozlama yöntemidir'' dedi.

Cılız tepkiler

Vural, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in mitingde terör örgütü elebaşının posterlerinin açılmasının suç olduğu uyarısında bulunduğunun ve Türk Bayrağı bulunmamasını kınadığının anımsatılması üzerine, ''Kına yakmıştır. Devlet yönetiyorsunuz, bakkal dükkanı değil. Dünkü tablo, AKP'nin ve Erdoğan'ın eseridir, planıdır. Cılız tepkiler ortaya koyuyorlar. Millet size yapmak için görev verdi'' şeklinde konuştu.


AA

 

18:23
 // Buyrun Cenaze namazına
Mhp bitmiştir. Artık cami avlusu siyaseti bitti. Cünkü kendisi tebeşir tahtasında. Mhp artık gitsin, hayvanseverler derneğine kaydını yapsın. Bitti bu şehit edebiyatı. Klavye kahramanları da artık aslına dönüp chat yapsın....
22 Mart 2013 18:23
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler