YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet Bahçeli'nin o sözlerine ''Kınama'' cezası verildi
Devlet Bahçeli'nin o sözlerine ''Kınama'' cezası verildi
18 Haziran 2015 08:40
Bahçeli’nin 1938 tarihinde Tunceli’de düzenlenen askeri harekatta öldürülen vatandaşlar için, ‘cani’ ve ‘teröristler’ sözlerine kınama geldi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, geçen yıl Ağustos ayında yaptığı yazılı açıklamada, 1938 tarihinde Tunceli’de düzenlenen askeri harekatta öldürülen vatandaşlar için, ‘cani’ ve ‘teröristler’ sözleri üzerine, o tarihte 9 yakınını kaybeden Hüseyin Akgün’ün açtığı dava karara bağlandı.

Tunceli Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılan 4 lira 99 kuruşluk tazminat davasını karara bağlayan mahkeme, tazminat yerine Bahçeli hakkında, temyiz yolu kapalı olmak üzere, borçlar kanununun 58/2 maddesine göre kınanmasına karar verdi.

Mahkeme verdiği kararda, “Somut davaya konu Dersim harekatı sırasında 4’üncü Umum Müfettişlik raporuna göre; 13 bin 160 kişi ölmüş ve 11 bin 818 kişi ise sürgün edilmiştir. Davalının, bu 13 bin 160 kişinin ismini tek tek bilmesi, zaten kendisinden beklenemez, ki bu nedenle de davalı Dersim olaylarında öldürülen masum insanları da kast ederek çoğul olarak, ‘caniler’ ve ‘teröristler’ sözcüklerini kullanmıştır” denildi.

Sözde değil, özde Müslüman..
 // Ömer
Milli mücadele subayı Reşit Beyin M.Kemal'e yazdığı mektup, kısaca: "Ey Gazi, ..mert Kürt milletini zayi etmeyin.. Tarih, bizim geçmişteki beraberliğimizi tescil etmiş bulunuyor. Kürtler, tarihin en eski zamanlarından beri kendi mamur beldelerinde yaşamakta iken, uygulamakta olduğunuz siyaset.."
Peygamberimizin s.a.v. "üstünlük takva iledir" sözünü bırakıp, etnik vs. davalara başladığımız anda İslam kardeşliği bitti. Biz birbirimizin gırtlağını sıkarken ülkemiz dünya bankalarına teslim old...
18 Haziran 2015 Perşembe 17:27
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler