YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet Bahçeli'den Musul açıklaması
Devlet Bahçeli'den Musul açıklaması
11 Haziran 2014 22:14
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, IŞİD’in Türkmeneli’ndeki provokasyonlarını ve Musul Başkonsolosluğuna yönelik eylemini şiddetle kınadığını söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Musul’daki Türk konsolosluğuna yapılan baskın ile ilgili twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Teröristlerin Musul’daki Türk Konsolosluğuna girerek 49 kişili rehin aldığını ve açıkça Türkiye’ye meydan okuduğunu belirten Bahçeli, bu iç yaralayıcı gelişmeleri dikkat ve titizlikte takip ettiklerini ve gerekli çalışmaları sürdürdüklerini ifade etti.

IŞİD’in Türkmeneli’ndeki provokasyonlarını ve Musul Başkonsolosluğuna yönelik mütecaviz eylemlerini şiddetle kınadığını sözlerine ekleyen Bahçeli, “Öncelikle IŞİD’in elindeki vatandaşlarımız mutlaka kurtarılmalı, ülkemize intikalleri temin edilmeli, kaygılı bekleyişler sonlandırılmalıdır. Maalesef ki canımız, ciğerimiz, gözbebeğimiz Türkmen kardeşlerimiz terör örgütü IŞİD’in baskı, zulmü ve saldırı altındadır. Türkmenler varlık ve hayat mücadelesi vermekte, işgalci IŞİD teröristlerine imkanlar nispetinde dayanmakta ve karşı durmaktadır. Yanıbaşımızda soydaşlarımızın muhatap kaldığı gaddarlığa karşı hükümet her türlü müdahale seçeneğini gündeme almalıdır.

IŞİD’in ürediği bataklığı kurutmak ve yok etmek için Türkiye her türlü imkan ve kabiliyete sahiptir Uluslararası toplumu harekete geçirmeli, diplomatik temasları yoğunlaştırmalı ve Türkmenlere yardım ederek kol kanat germelidir. Dökülen her Türkmen kanı, alınan her Türkmen canı bizden giden ve kopan bir parçadır. Ortadoğu’daki Türklük kaleleri düşerse, Irak’taki Türklük çağlayanı kurursa buna sebep olanlar kimsenin yüzüne bakamaz, insan içine çıkamaz. Mutlaka ki, Irak’ın toprak bütünlüğü korunmalı, Türkmenlerin can ve mal güvenliği emniyete alınmalıdır. Gerekirse Türkmeneli’ni savunmak ve korumak adına silah seçeneği de dahil olmak üzere, her alternatif derhal masaya yatırılmalıdır. Oyalanacak vakit, boşa harcanacak zaman kalmamıştır. Türk milleti devletinin yanındadır, tüm olumsuzlukları saklı kalmak kaydıyla, cesur ve dirayetli davrandıktan sonra hükümetinin arkasındadır. Bilelim ki, Ankara ve İstanbul neyse, Musul ve Kerkük odur ve Türkmeneli son yurdumuzun manen tamamlayıcısı ve uzvudur” diye konuştu.

 

İHA

23:11
 // LOKAL MERHAMET
Biz soydaşlar için değil, dindaşlar için kaygılıyız. Hatta bırak dini, masum insanlar için kaygılıyız. Sizin bu küçük beyniniz anlamaz bunu....
11 Haziran 2014 23:11
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler