YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet Bahçeli'den Miraç Kandili mesajı
Devlet Bahçeli'den Miraç Kandili mesajı
25 Mayıs 2014 19:36
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletçe afet ve felaketlerden dolayı zor günler geçirildiğini ifade ederek "Miraç'ın huzur ve esenliği alçaklardan zirvelere yükseltmesini ümit ettiğini, sosyal ve toplumsal yaraları deşip kanatmakla meşgul olanların mahcubiyet, mağlubiyet ve hayal kırıklığıyla malul olmalarını dilediğini belirtti.

Bahçeli, Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, bugün Hz. Muhammed'in Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan da semaya vasıl olmasını duayla idrak edildiğini kaydetti.

Miraç'ın, manen yücelmenin, bedenen en yükseğe erişmenin, böylelikle ilahi lütuf ve ihsanla mükafatlandırılmanın mucizevi hali olduğunu aktaran Bahçeli, aynı zamanda ilahi huzura yakınlaşmanın, yüce kata yaklaşmanın muhteşem izah ve ispatı olduğunu bildirdi. Bahçeli, İsra ve Miraç hadisesinin yükselişin, buluşmanın nur ve rahmet deryasında doğuşun ve alemleri kavrayan kutlu doğruluşun ulvi serüveni olduğunu anlattığı mesajında, şunları ifade etti:

"Miraç Kandili, manevi ikram, ihsan ve müjdelerle dolu muazzam bir yolculuğun gönülleri, kalpleri ve insanlığın sönmeyen yüz tutmuş umutlarını aydınlatmıştır.

Milletçe afet ve felaketlerden dolayı zor günler geçirdiğimiz, birbirini takip eden sıkıntı ve sorunlar yaşadığımız bir dönemde Miraç'ın huzur ve esenliğimizi alçaklardan zirvelere yükseltmesini ümit ediyorum. Sosyal ve toplumsal yaraları deşip kanatmakla meşgul olanların mahcubiyet, mağlubiyet ve hayal kırıklığıyla malul olmalarını diliyorum.

Türk milletinin, İslam toplumlarının ve tüm insanlığın Miraç'ın aziz hatıra ve emanetlerini özümseyerek aradığı ve ihtiyaç duyduğu mutlak toparlanmayı sağlayacağına inanıyorum. Gerek ülkemizdeki gerekse de din kardeşlerimizin ve soydaşlarımızın değişik coğrafyalardaki hüzün ve acılarının tekerrür etmemesi Miraç mucizesinin iyi anlaşılmasına bağlıdır. Bereketsizliğin kol gezdiği, kaza ve belaların sıklaştığı, afet ve anlaşmazlıkların yoğunlaştığı bugünlerde birbirimize yaklaşmanın, manevi sorumluluklara vefanın, insani değerlere sadakatin önemi çok fazladır. Şunu bilmek lazımdır ki Miraç: tefrikaya karşı birliğin,bozgunculuğa karşı beraberliğin, nefrete karşı bağışlamanın, iftiraya karşı izzetin, günah ve şirke karşı kerem ve kudretin yüce yolculuğudur. Zamanlar üstü bu aziz yolculuk manevi hayatımızda, ruh derinliklerimizde her zaman var olacak, hürmet ve hayranlıkla yad edilecektir."

Bahçeli, bu düşüncelerle büyük milletinin ve Türk-İslam aleminin Miraç'ının hayırlara ve güzelliklere vesile olmasını Cenabımevla'dan niyaz ettiğini bildirerek Soma'da maden ocağında hayatını kaybeden vatandaşlara ve Bosna Hersek'teki sel ve su baskınından dolayı vefat edenlere rahmet, yaralananlara acil şifalar temenni etti.

Ayrıca 24 Mayıs Cumartesi günü, Çanakkale açıklarında gerçekleşen depremden dolayı yaralanan ve zarar gören vatandaşlara da geçmiş olsun dileklerini sunan Bahçeli, Allah'tan görünür ve görünmez kaza ve musibetlerden milleti ve insanlığı esirgemesini dilediğini belirtti.

 

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler