YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet Bahçeli'den kendilerine 'Hayır'cı diyenlere tepki
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Habertürk-SHOW TV ortak yayınında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Bunlar koalisyon kurmaktan kaçıyorlar. Bunlar her şeye 'Hayır' diyorlar' cümlelerini söyleyenleri, millet iradesine bırakıyorum" dedi.
Devlet Bahçeli'den kendilerine 'Hayır'cı diyenlere tepki
15 Ekim 2015 / 21:30 Güncelleme: 16 Ekim 2015 / 07:20

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları;

Bu program milletçe çok acı bir dönemden geçtiğimiz zamanda yapılıyor. Ankara'da 99 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, çok sayıda vatandaşımızın yaralandığı bir katliamla karşılaştık. Ankara'daki eylemi yapan DİSK, KESK, Türk Tabipler Birliği gibi tecrübeli, çok sayıda eylem yapmış grupların daha tedbirli olmaları gerekliydi. Emniyet güçleri ile koordineli çalışmaları gerekli idi. Terörün tırmandığı ortamda tertip heyeti hassas olmalıydı. Erken bazı tespitlerle gerçek terör örgütünü gizlemenin bir anlamı yoktur. 

BAŞBAKAN'IN 28 MAYIS'TA 3 ÖRGÜTÜN ANLAŞTIĞINI SÖYLEMESİ

Sayın Başbakan, Mayıs ayında bu bilgiye ulaştıysa 4 ayda tedbir almama acziyetinde bulunmuştur. Sarın Başbakan'ın biraz az konuşmasında fayda vardır. Suçlamaları önlemek için istifaları önlemenin anlamı yoktur. Emniyet'tei 3 görevden alma toplumu rahatlatmıştır. Suruç ve Ankara katliamını yakından incelemekte fayda var. 20-25 gün kaldı seçime, Seçim hükümeti olduğundan dolay şu an istifaların da önemi yoktur. 

TERÖRLE MÜCADELE

Terörle mücadelede esas önemli olan istihbarattır. Bombalar Ankara'ya taşınıyorsa burada bir zaafiyet vardır. Bizim bilmediğimiz bir şey varsa öğrenebilmek için iktidarın açıklamalarını beklemek lazım.

Sayın Cumhurbaşkanı ilk defa bir anayasal görev üstlenmiş. DDK'yı görevlendirmiş. Bu hayırlı bir adımdır. DDK önemli bir kuruldur. Ne milleti ne de Sayın Cumhurbaşkanı'nı fazla bekletmesinler, gereğini yapsınlar. 

YAYIN YASAĞI

Olayın aydınlatılmasındaki basın görevi sınırlandırılmamalı. Basının konunun üzerine gitmesine imkan sağlanmalıdır. 

DAVUTOĞLU İLE NEDEN GÖRÜŞMEDİ?  

Başbakan kendisi, Milli İstihparat Teşkilatı kendisine bağlı. Bizimle bir araya gelerek deklerasyon yayınlamasına ne gerek var. Davutoğlu rahat olsun, biz başarı görütrsek destek veririz. TSK'da MİT'te yetişmiş çok başarılı uzmanlar var. Bunların arkasına sağlam bir siyasi irade gelirse terörün kökü kazınır. 

KILIÇDAROĞLU'NUN GÖRÜŞME TALEBİ

Kılıçdaroğlu Başbakan'dan görüşme talebi almıştır ve gitmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu toplantıdan sonra toplantının detaylarını paylaşmıştır. MHP zamanlama açsısından bunun doğru olmadığını söylemiştir. Toplumda iktidar partisinin teklifine reddederek, muhalefetin teklifini kabul etmemek yanlış algıya sebep olabilir. Muhalefet olarak görüştük, dertleştik ne olacak? Faydası olsa Fizan'da da olsa giderim.

Bir partiyi itibarsızlaştırmak etik açısından doğru değil. Seçim sonuçlarını esas aldığınız vakit seçim hükümeti kurulabilirdi. Biz bunun etik olmayacağını söyledik. Sayın Davutoğlu hükümeti kurma görevini aldıktan sonra CHP ile göüşmüştür. Tabiidir ve doğrudur. Bundan sonra da MHP'yi ziyaret etmiştir. Bize geldiğinde 5 kişi onlardan 5 kişi de bizden vardı.

Sayın Davutoğlu gelişmelerden bilgi verdikten sonra CHP ziyaretinden bilgi verdi. MHP o gün orada çok şey ifade etmiştir. Toplantıdan sonra kamuoyunda söylediklerini sayın Başbakan'a tekrarlamıştır. Çözüm süreci ekseninde bir hükümet kurulamazdı. Kendilerini tebrik ettik ve yollarının açık olmasını söyledik. İkinci görüşmede ise sayın Davutoğlu değerli bir bakan arkadaşı yanına alarak geldi. 

8 HAZİRAN GECESİ

Biz orada çok şey ifade ettik. Türkiye'de azınlık hükümeti kurulamayacağı ifade ettik. Tarihimizde 11 koalisyon kuruldu. Biz de en uzun koalisyonun ortağı olduk. Birinci koalisyon ihtimali AKP-HDP, ikinci koalisyon ihtimali AKP-CHP-HDP olarak söyledik.

Bize de ana muhalefet görevi düşüyor dedik. Biz de bu görevi bütün milli hassasiyetiyle yerine getirirdik. MHP'ye milletimiz çözüm bloku karşısında ana muhalefeti verdi. "Eğer çıkmazda iseniz millete gidecceksiniz" demişiz. Neye "hayır" demişiz, azınlık hükümetine, tekrar seçime "hayır" demişiz. Hayır" da hayır var demişiz.

1 KASIM SEÇİMLERİ

Biz kamuoyu araştırması yaptırmıyoruz. Televizyonlarda aynı 5 kamuoyu araştırma şirketi çıkıyor. Nereye bakarsanız bunlar. Biz de bunları takip ediyoruz. Diyorlar ki "7 Haziran'daki sonuçlardan bir farklılık olmayacak". Böyle bir sonuç çıkarsa Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni senaryolarıyla mı karşılaşacağız yoksa Türkiye'yi bu bataktan çıkaracak yeni bir yapı mı kuracağız. Biz HDP hariç 4 maddemiz çerçevesinde herkesle koalisyon kurmaya hazırız.

Çok benzeşen partiler bir araya gelip hükümet kurabilirler. Dolmabahçe'de 10 maddeyi kabul ediyorsunuz da bizim 4 maddeye niye hayır diyorsunuz. HDP'den 57 vekilin kaymasıyla tek başına iktidara uğraşıyorlar. 1 Kasım seçimlerinde MHP'ye kayış olacağı kanaatindeyim. Kim hangi araştırmayı yapıyorsa yapsın. Millet son sözü söylemedi, dilerim sokakta değil sandıkta olur.  

 

HABERTÜRK

ALOOO
 // DEVECİ ARMUDU
ÜLKÜCÜLERDE ARTIK BU ÇAKALA GEREKLİ DERSİ VERMEZSE BEN GİDİYORUM BURALARDAN........
16 Ekim 2015 Cuma 11:18
 // Yazık çok yazzık...
Bahçeli çapsızsın sığsın. Sana oy verenlere şaşıyorum tam koyun psikolojisi ,kurt değil !......
16 Ekim 2015 08:48
 // fatih
Biz de seni Allah a havale ediyoruz bahçeli......
16 Ekim 2015 Cuma 08:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler