YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet Bahçeli'den hükümete Nusaybin mesajı
MHP lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısında yaptığı konuşmada PKK'ya karşı yürütülen mücadeleye destek verirken, Nusaybin'de vatandaşın tahliye edildikten sonra "taş üstünde taş bırakılmaması gerektiğini" vurguladı.
Devlet Bahçeli'den hükümete Nusaybin mesajı
05 Nisan 2016 / 12:30 Güncelleme: 05 Nisan 2016 / 13:08

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, doğu ve güneydoğuda PKK'lı teröristlerin faaliyetlerini işaret ederek, "Yüksekova'da şarkılı türkülü el bombalı tuzak hazırlayıp çaydanlığın içine gömerken hiç mi fark edilmedi? Hükümet terörizmin boyutlarını göremedi. Anlaşılan o ki Türkiye yalnızca Allah'a emanet" dedi.

Nusaybin'de vatandaşın tahliye edildikten sonra "taş üstünde taş bırakılmaması gerektiğini" kaydeden Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na HDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunda çağrı yaptı. MHP lideri, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştirdiği ABD ziyaretindeki karşılama törenine sert tepki gösterdi.

MHP lideri Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

"TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ BIRAKMAYIN"

Onlara üç gün mühlet verin ve şehirleri tahliye etmelerini sağlayarak herkesi emniyetli yerlere alın. Arkasından da Nusaybin'de taş üstünde taş, baş üstünde baş koymayın. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayın. Sur'u yeniden yapmak için kolları sıvamışken, Nusaybin'de tekrar inşa edilir, Şırnak, Yüksekova'da yeni baştan ve Türk-İslam mimarisine uygun olarak hayat bulur.

Şehadetlerin önü kesilmezse, hemen her ile giden kara haberler bitmezse, uyarıyorum, Türkiye iç savaşa sürüklenecek, Allah muhafaza Suriye'ye benzeyecektir. Gidişat bu yöndedir. Sayın Başbakan, hiç düşündün mü, vatan gittikten, Türkiye çözüldükten sonra siyaseti ne yapalım, iktidara gelsek bile buna nasıl sevinelim?

Dikkat ediniz, devletin çarkını uyum içinde döndürünüz. Askerimizin, polisimizin ne ihtiyacı varsa gideriniz. Gerekirse ekmeğimizi bölelim, gerekirse aç yatıp aç uyanalım, gerekirse sarayın masraflarından kısıp, bütçeden kaynak ayıralım; ama kahramanlarımız ne talep ediyorsa son kuruşuna kadar karşılayalım.

 // Kul Rıza
Ey Bahçeli nasılsa bir sorumluluğun yok! Konuş konuşabildiğin kadar. Zaten bekara karı boşamak kolaydır. Terörist başının idam dosyasını Meclis'e göndermeyip onu idamdan kurtaran sensin. Şov yapma şov! Millet seni tanıyor!...
05 Nisan 2016 15:30
......
 // kafkasyalı
baştan okuyunca iyi güzel diyorum.sonunu okuduktan sonra senin chp hdp den ne farkın var diye düşünüyorum.......
05 Nisan 2016 15:07
.
 // Erkan
Miileti gaza getirip sonunu saraya bağlayınca senin samimiyetini sorgularım bahçeli...
05 Nisan 2016 Salı 14:08
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler