YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet Bahçeli'den bedelliye destek
MHP Lideri Devlet Bahçeli bedelli askerlikle ilgili duyarsız kalmayacaklarını belirterek "bizim bedelli ile ilgili görüşlerimiz hiç değişmemiştir" dedi.
Devlet Bahçeli'den bedelliye destek
18 Kasım 2014 / 11:00 Güncelleme: 18 Kasım 2014 / 11:28

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında bedelli askerliğe ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli ''Askerliğin bedeli yoktur'' diyerek konu hakkında görüşlerinin hiçbir zaman değişmediğini söyledi.

Bahçeli şu şekilde konuştu;

''Duyarsız kalınamaz''

''Bedelli konusunda lazım gelen desteği esirgemedik. Ancak değişik nedenlerden dolayı başvurular tahminlerin altında kaldı. İlke olarak askerliğin bir bedeli asla yoktur. Ancak askerlik çağını geçmiş yüz binlerce vatandaşın çağrısına ilgisiz kalmak çok makul da olmayacaktır. Bizim bedelli ile ilgili görüşlerimiz hiç değişmemiştir. ''

''TSK'nın caydırıcılık vasfı gölgelenmemeli"

TSK'da önlemlerin alınması gerektiğini belirten Bahçeli; ''TSK'nin ikaz ihtiyaç imkan ve kapasitesi belirleyici olmalı. Vatan savunmasını aksatacak moral çöküntüsüne sebep olacak gelişmelere izin verilmemelidir. TSK'nin caydırıcılık vasfının gölgelenmemesi lazım. Askerlik süresi savunma ihtiyacına göre yeniden belirlenmelidir'' dedi.

"Öcalan neyse Rıza da odur!"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bugünün PKK'sı neyse 1937-1938'de Dersim'de isyan edenler aynısıdır. Bugünün teröristbaşı Öcalan'ı neyse, Dersim ihanetinin baş aktörü terörist Rıza da kopyasıdır. Terörist Rıza, emperyalizme piyonluk yaparak Türkiye'yi bölmek istemiş; ne var ki amacına ulaşamadan hak ettiği cezasını bulmuştur" dedi.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler