YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet Bahçeli'den Başkanlık açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Tartışmalar siyaseti zenginleştirecek ve sistem tartışmalarına son verecek hayırlı bir sonuca ulaşırsa da bundan memnuniyet duyacağımı ifade edeyim" dedi.
Devlet Bahçeli'den Başkanlık açıklaması
15 Ekim 2016 / 13:26 Güncelleme: 15 Ekim 2016 / 13:44

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başkanlık sistemi ile ilgili tartışmalara ilişkin olarak sorulan bir soruya, "Neyi anlatmak istediğim ve tam anlattığım kanatindeyim. Herkesin bildiği gibi anlama çabası içinde bu çabaya da saygı duyuyorum. Tartışmalar siyaseti zenginleştirecek ve sistem tartışmalarına son verecek hayırlı bir sonuca ulaşırsa da bundan memnuniyet duyacağımı ifade edeyim" dedi. 

BÖYLE BİR HAYIRLI GELİŞMEYİ, SABOTE ETMEK DOĞRU DEĞİLDİR

Bahçeli, referandum için gerekli 330 oyu bulması için destek verip vermeyeceğine yönelik soruya Bahçeli, "Nasıl bir teklif geleceğini görmemiz lazım" yanıtını verdi. 

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Meclis'e gelinir, Meclis'te 330 ile 367 aralığında bir sonuç çıkarsa tabiatıyla referanduma gitmek lazım. Ama böyle bir hayırlı gelişmeyi, sabote etmek doğru değildir. Böyle bir hayırlı gelişmeye başka türlü yaklaşarak kaos ve kriz ortamının devamında veya bir başka ifadeyle şu an yaşanmakta olan fiili durumun devamını arzulayanlar ise Türkiye'de kaosun kurucuları, kaosun yaşatıcıları ve darbe çağrıcıları olarak da tarihte yerini alacaklardır."

CEVABI ÖNCE SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU VERMELİ

CHP'nin açıklamalarıyla ilgili bir soru üzerine, MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Buna yanıt vermeye gerek yok. Milliyetçi Hareket Partisi, çok köklü siyasi geleneği olan bir kurumdur. İlkeleri, hedefleri, amaçları vardır. Mücadelesinde yüksek sosyal maliyetleri olan bir siyasi kurumdur. Bunun kimseye bir yedek lastik olması söz konusu değildir. Başka türlü anlaşmalara da çok yanlış bulmaktayız. Birileri eğer Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü olarak bunu medya aracılığıyla konuşuyor ise bunun cevabını önce Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun vermesi lazımdır." dedi.


AA

 

 

 // Bingöllü Zaza
Yav arkadas bu adam uzaydan gelmis.Ne demek istedigini anlamadim.Ah kardesim ah Ülkücü Hareketin geldigi durum beni cok uzuyor.Mhp de hic ülkücü kalmadimi. Bu nasil bir yonetim.Ülkücü hareket Türk tarihini hic okumuyor mu?Baskanlik sistemi bizim genetigimizde var.Ama burnunun ucunu goremeyenler parti liderligi yapiyorlar.Ülkücüler göreve Türkücüler ait olduklari yere gitmeli....
15 Ekim 2016 16:23
adamsin
 // hakan
muhalefet demek bu demek olura olur olmaz za olmaz.herseye hayir demek degil.....adamsin bahceli...
15 Ekim 2016 15:45
 // hamdi
Hükümet krizlerine cumhurbaşkanlığı seçimi krizlerineborsanın kasanın bozulmasına bürokratik baas sistemine izin vermiyecek yeni yasal ve anayasal düzenlemeler ile başkanlık sisteminide istemezük...
15 Ekim 2016 14:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler