YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet Bahçeli: "Tezkere destek vereceğiz çünkü..."
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Irak Tezkeresi’ne onay vermeyi düşünmekteyiz' dedi.
Devlet Bahçeli: "Tezkere destek vereceğiz çünkü..."
08 Ekim 2013 / 11:39 Güncelleme: 08 Ekim 2013 / 13:06

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Başbakan’ın PKK’ya teslimiyeti ekonomiye yeni ufuklar olarak görmesi, vahim düzeyde bilinç kaymasıdır ki, böylesi bir kişinin akli ve zihni melekelerinin yerinde olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir" dedi.Partisinin TBMM Grubu’nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti hükümeti döneminde yandaş milyarderlerin hızla arttığını, yoksul, işsiz muhtaç hale gelmişlerin sayısının tahammül sınırlarını zorladığını savundu.

Türkiye ekonomisinin bıçak sırtında olduğunu söyleyen Devlet Bahçeli, “Ekonomik güvensizlik endişe verici bir boyuttadır. Bölüşüm ve paylaşım ahlaki ve vicdani temellerden kopmuştur. AK Parti üretim yerine tüketimi kışkırtmış, tasarruf yerine israfı özendirmiştir. Türkiye bu çerçevede cari açık sorununu yaşamakla kalmayıp, işsizliği, fakirliğe ve dış dünyaya yönelik kaynak transferine de aşırı derecede muhatap kalmıştır” diye konuştu.

TÜİK’in 2012 yılına ilişkin gelir ve yaşam koşulları araştırmasına göre, yüzde 20’lik nüfus dilimine göre zenginlerle yoksullar arasındaki gelir uçurumunun 8 kata vardığını belirten Bahçeli, “Ülkü nüfusunun üst tabakasındaki yüzde 20, toplam gelirin yüzde 46,6’sını elde ederken, en alttaki yüzde 20’lik grup ise yalnızca 5,9’luk pay alabilmektedir. Bu çarpıklık sağlıklı ve kabul edilebilir bir durum olmadığı gibi milli birliğimizi de sakatlama riski bulunmaktadır” şeklinde konuştu.

"İnanılır gibi değil"

Başbakan’ın bol yıldızlı otellerde tatil yaptığını söyleyen Bahçeli, ”Başbakan’ın kendisiyle birlikte etrafındakiler köşeyi dönerken, banka hesaplarına ardı arkasına sıfırlar eklenirken, vatandaşlarımız soluk dahi alamamaktadır. Tüm bunlar biliniyorken, Başbakan’ın hâlâ ‘ekonomide büyüdük, fark attık, kalkındık’ demesi, palavralarla milletimizin gözünü boyamaya çabalaması inanılır gibi değildir” ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan’ın Demokratikleşme Paketi ile ekonomide Türkiye’nin önüne yeni ufuklar açtığını söylediğini ifade eden Bahçeli, ”Başbakan’ın PKK’ya teslimiyeti ekonomiye yeni ufuklar olarak görmesi, bölücülüğü tavizi üretim ve yatırımda artık olarak tevil etmesi vahim düzeyde bilinç kaymasıdır ki, böylesi bir kişinin akli ve zihni melekelerinin yerinde olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Başbakan adeta hipnoz edilmiş gibidir. Milletimiz işsizdir ama Başbakan paket edebiyatı yapmakta, işsizliğin üstünü PKK şemsiyesi ile kapatmaya çalışmaktadır.

Sormak lazım, Başbakan’ın PKK’ya verdiği ödünler gerçekte sayıları 4 milyon 591 kişi olan işsizler ordusuna nasıl bir fayda sağlayacak? Bu ödünler ekmeği mi yoksa PKK’yı mı büyütecektir, bu kabus paketi ekonomiyi mi çatlatacak yoksa PKK’yı mı canlandıracak, PKK paketi dış borcu 252,3 milyar dolara fırlayan girişimcilerimize ne getirecek, mesela borçlarından kurtulacaklar mı?” açıklamasında bulundu.

MHP’den Irak tezkeresine yeşil ışık

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye’nin ve aziz milletimizin menfaati, olası terörist saldırıları, Türkmen kardeşlerimizin emniyeti için Irak Tezkeresi’ne onay vermeyi düşünmekteyiz” dedi.

Partisinin TBMM’de grubunda yaptığı konuşmada Irak Tezkeresi’ne onay vermeyi düşündüklerini belirten Devlet Bahçeli, “Başbakan Erdoğan’a seslenerek, “Sen PKK’ya operasyon yapmak için sözde tezkere çıkartma hevesindeyken, PKK sana operasyon üstüne operasyon yapmış ve her şeyini kuşatmıştır. Bu zihniyetin asıl yüzünü bilmemize rağmen, yine de Türkiye’nin ve aziz milletimizin menfaati, olası terörist saldırıları, Türkmen kardeşlerimizin emniyeti için Irak Tezkeresi’ne onay vermeyi düşünmekteyiz” diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler