YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet Bahçeli Koreli turistlere saldırıyı yorumladı
Devlet Bahçeli, Ülkücülerin Çinli sanıp Koreli turistlere saldırmasına ilişkin "İkisi de çekik göz, fark eder mi" dedi.
Devlet Bahçeli Koreli turistlere saldırıyı yorumladı
08 Temmuz 2015 / 09:25 Güncelleme: 08 Temmuz 2015 / 09:29

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hürriyet'ten Ahmet Hakan'ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bahçeli, Doğu Türkistan'a destek amaçlı yapılan eylemlerde Ülkücüler tarafından Koreli turistlere yapılan saldırı ve Çin restoranına yapılan saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

KORELİ TURİSTLERE SALDIRI

Bahçeli, Ülkücülerin Çinli sanıp Koreli turistlere saldırmasına ilişkin " Bunlar genç çocuklar. Birisi sürükler, bunlar da arkasından gidebilir. Hem Koreli ile Çinliyi ayırt edecek özellik nedir? Çekik göz. Baktı ki ikisi de çekik göz. Fark eder mi efendim?" dedi.

ÇİN LOKANTASINA SALDIRI

Devlet Bahçeli, Çin lokantasına yapılan saldırıya ilişkin ise şunları söyledi; "Bu tür eylemleri başka amaçlara taşıyan provokasyon olayları çok yaygındır. Televizyonlarda anlattım: Bozkurt işareti ile Heavy Metal işareti birbirine çok benziyor. Küçük bir farklılık var arada. Lokantadaki bir kişiyle bizim ne alakamız var? Ama iki-üç insanı yönlendirip provokasyon yapmak kolay."

 // İzmirli
O değilde, Doğu Türkistandaki uygurlar da çekik gözlü, peh!...
08 Temmuz 2015 13:54
 // fatih
İnanın Bahçeli den farklı bir şey beklemiyordum......
08 Temmuz 2015 Çarşamba 12:55
 // Rasim DUMAN
Tarih,edebiyat,ictimaiyyat,siyaset,musiki,... İlh, bu kadar behresiz,nasipsiz ve uzak bir insanin, MHP'nin basinda bulunmasi, MHP icin de, TURKİYE icin de buyuk talihsizlik. Yahu bizim "torelerimizde" misafire saldirmak var midir?! Cesur adam isen, atla ucaga, Cin'e git, Uygurlar'i ziyaret et. İnsanlar en cok, kendilerinde bulunmayan seyle ovunurlermis. Kurtbasi isareti yapmakla "erkek" olunmuyor be cigerim......
08 Temmuz 2015 10:02
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler