YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet Bahçeli de 5 yıl dedi
Bahçeli: ''Cumhurbaşkanımızın görev süresi 5 yıl"
Devlet Bahçeli de 5 yıl dedi
16 Şubat 2010 / 12:10 Güncelleme: 16 Şubat 2010 / 12:15

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Cumhurbaşkanımızın görev süresi 5 yıldır'' dedi.

MHP grup toplantısının ardından, gazetecilerin Cumhurbaşkanının görev süresine ilişkin tartışmalarla ilgili sorusuna Bahçeli, ''Cumhurbaşkanımızın görev süresi 5 yıldır. 5 yıl üzerinde sürdürülebilecek herhangi bir tartışma, çok farklı anlaşılmalara sebebiyet verebilir. Özellikle demokrasinin üzerinde aşırı derecede vurgu yaparak sonradan demokrat olma heveslilerine karşı da çok büyük bir gölge düşürür'' karşılığını verdi.

''5 yıl süresi YSK tarafından mı belirlenmeli? Yoksa ek bir yasal düzenleme mi yapılmalı?'' sorusu üzerine de Bahçeli, ''Okuma yazma bilen herkes belirleyebilir'' dedi.

Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Beşir Atalay hakkında verilecek gensoru önergesine destek verip vermeyeceklerine ilişkin soruyu ise cevaplandırmadı.

AA

yahudiyi korkutmak öldürmekten daha kötüdür...
 // ibrahim çelikoğlu
Can çekiştiklerini belli eder gibi oldular.Hiç olmazsa birisi eksilirde kurtulurmuyuz?Telaşı içindeler.Savcı onlar kendilerini tanır diyor.
Maksadı belli olsada,acaba? İşin içinde.Bu millet bu kadar aptal olamaz.Gözünü açmış bakıyor.Doğruları eğrileri iyi görüyor.
Sessiz devrim olmuş,en sonuncuyken 15şinci sıralara gelinmiştir.
ABD'den termin bile alınamazken,görüşmek istedikleri Türk'ler olmuştur.Maliye boşalıncaya kadar hükümet yapıp kaçaqnlar nası...
16 Şubat 2010 18:43
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler