YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet Bahçeli, belgeyi görünce duygulanmış
Devlet Bahçeli, belgeyi görünce duygulanmış
Devlet Bahçeli, belgeyi görünce duygulanmış
07 Şubat 2009 / 21:02 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Tarihçi-Yazar Cezmi Yurtsever, Osmaniye tarihini yazmak için başlattığı araştırmalarında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli'nin dedelerinin idam edildiği bilgisine ulaştığını söyledi
Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu'nu ziyaret eden Yurtsever, burada çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Osmaniye'nin zengin tarihi ve kültürel mirasını aydınlatmayı ve gelecek nesillere aktararak tarih bilinci oluşturmayı amaçladığını ifade eden Yurtsever, 50 milyon Osmanlı tarihi arşivi içerisinde 500 civarında Osmaniye ile ilgili bilgilere ulaştığını ve bunlar arasında bir tanesinin ise MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ataları ile ilgili olduğunu söyledi.


İlin tarihinin çok eskilere dayandığını ifade eden Yurtsever, MHP Lideri ve Devlet Bahçeli'nin ataları için idam fermanı çıkartıldığını ve idam edildiklerini ileri sürdü.


DEVLET BAHÇELİ BELGEYİ GÖRÜNCE DUYGULANDI


MHP Genel Başkanı ve Osmaniyeli olan Fettahlıoğulları sülalesinin bugünkü lideri Dr. Devlet Bahçeli'ye bu belgeyi gösterdiğini ve ayrıntılı bir rapor şeklinde açıkladığını belirten Araştırmacı Tarihçi Yazar Cezmi Yurtsever; "Devlet Bahçeli dedelerinin idam fermanı belgesini görünce çok duygulandı. Bu belgeleri bilimsel yöntemle ve yorum katmaksızın tarafsız bir şekilde açıklanmasının, gerçeklerin ortaya çıkması için önemli bir katkı sağlayacağını belirtti." diye konuştu


Yurtsever, "1817 yılında idam edilen 25 Fettahlıoğlu ailesi mensubu ve 2 kardeş olan Türkmen Beyleri Ağcabey ve Ahmet beyin idamına kadar giden yolun belgeli ve gerçek hikayesi işte bu şekildedir. Osmaniye ile ilgili tarihi araştırma kitabımızda Fettahlıoğulları ile ilgili bölümde bu önemli belge ve üzücü olaya da yer vereceğim." şeklinde konuştu.


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler