YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet Bahçeli: "AKP'yi çimdirin"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yolsuzluk, rüşvet suçlamalar hakkında mitinglerde hakaretler yağdırmayı bırakıp yargı, kolluk kuvvetleri ve savcıları harekete geçirme çağrısı yaptı.
Devlet Bahçeli: "AKP'yi çimdirin"
04 Mart 2014 / 14:44 Güncelleme: 04 Mart 2014 / 14:48

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yolsuzluk, rüşvet suçlamalar hakkında mitinglerde hakaretler yağdırmayı bırakıp yargı, kolluk kuvvetleri ve savcıları harekete geçirme çağrısı yaptı.

'İzmirliler AKP'yi çimdirsinler...'

Bahçeli,“İzmirliler 630 milyon doları havuza koyacaklarına, birer kutu deterjanı havuza döküp AKP’yi çimdirsinler. Bakalım aklanıp paklanıyorlar mıö dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli İzmir’deki ikinci gününü Bornova Büyük Çarşı’da kahvaltı yaparak başladı. MHP’lilerin sürekli yan yana fotoğraf çektirdiği Bahçeli, kahvaltıda simit, peynir, salatalık, domates yedi. MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Taşer, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu ve MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural’ın da eşlik ettiği Bahçeli’ye Bornova’da bir tarafından Alparslan Türkeş, diğer tarafında ise Bahçeli’nin olduğu tablo hediye edildi. Bahçeli kendisine bir buket çiçek hediye eden Gülçin Akkay’ya, paltosundaki kendi parti rozetini çıkartarak taktı.

'Türkiye'yi toz pembe gösteriyorlar'

Bahçeli ikinci durağa olan Kemalpaşa ilçesinde yaptığı konuşmada AK Parti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı sert sözlerle eleştirdi. AK Parti’nin 11 yıldır iktidar olmasına karşın sosyo ekonomik pek çok sorunu çözemediğini belirten Bahçeli, “Bu iktidarın başarısız olduğu görülmüştür. Hakim oldukları televizyon kanallarında AKP beslemesi sözde aydınlar Türkiye’ye toz pembe gösteriyor. Acaba öyle mi? Durumum daha iyiye gidiyor diyeniniz var mı? Bu iktidar döneminde “daha huzurluyum, çoluğum çocuğum iş güç sahibi oldu' diyecek durumunuz var mı diye sordu.

AK Parti iktidarın süresinin artık dolduğunu, siyasi ömrünün tükendiğini belirten Bahçeli, “Seçim döneminde hiç ekonomik sorunların üzerinde durmuyorlar. Temel sorunların çözümü için programları var mı? Bunlardan bahsediyorlar mı? Bol bol miting yapıyor. Taşıma insanlarla, medya oyunlarıyla, esas montaj orda yapılıyor. Gelenleri üst üste koyarak montaj yapıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan. “Aman Yarabbi bu kadar rüşvet ve yolsuzluktan sonra bu millet peşinden mi geliyor' diye insanın sorusu geliyor dedi.

Yedi kasanın ne işi var evde

AK Parti’den hesap soracaklarını belirten Bahçeli “AKP’den hesap sormak için geliyoruz. Yolsuzluk ve rüşvetin hesabını sormak için geliyoruz. Nerde bir ayakkabı kutusu varsa devlet olarak onu kontrol edeceğiz. İçinde ayakkabı mı yoksa başka bir şey mi var ? Bazı kasalar evlere neden gidiyor. Önemli şeyler muhafaza için kasa kullanılır da 7 tane kasanın ne işi olur. Para saymak için uşakların kolu yorulmuş. Birisi diyor ki ’siz epey para sayıyorsunuz. Yorulmuşsunuzdur. Haberiniz yok mu, para sayma makinası var, bir iki tane ondan alın’ diyor dedi.

Havuzda herkes ıslanır

Bahçeli, ATV televizyonu ve Sabah gazetesini almak için Recep Tayyip Erdoğan’ın görevlendirme yaptığını, herkese salma gönderdiğini “filan kişi bizden ihale aldı. 100 milyon getirsinö dediğini söyledi. Karşı tarafın yanıt olarak ’ben bunu alnımın teri ile kazandım, şirketimi büyüttüm, kimeyse haraç verecek halim yok. Salmayı kabul etmem’ diyeceği yerde; ’Sayın Başbakan böyle mi istemiş! Emri olur’ dediğini belirten Bahçeli “Öte yandan 630 milyon doların biriktiği havuz var. Bu durum dillenince “Bu kadar iş adamları sizin isteklerinizle havuzda 630 milyon dolar bulunduruyor. Ne diyorsunuz?' şeklindeki soruya Başbakan ’Bu iş adamları istikrarlıdır. Havuza girseler de ıslanmazlar’ yanıtı verdi. Olacak iş mi? Su dolu havuza alaymız girelim dışarı çıkanca hepimiz cıbıl cıbıl ıslanırız. Ama ağzına kadar Dolar olursa adam ıslanır mı? dedi.

Başbakan üstünü örtmeye çalışıyor

Başbakan ve oğlunun muhabbetlerden basına yayılan konuşmalardan sözeden Bahçeli, evden eve bir para alışverişinin olduğunun anlaşılığını söyledi. Bahçeli “Bazı şirketler olur ya evden eve nakliyat diye. Bunlar da “para evden eve taşınır' diye şirket kurmuş. Bir gece duyuluyor ’Aman evde ne varsa sıfırlayın, dağıtın’ diyorlar. Halk arasında duyulunca Başbakan diyor ki ’bize montaj yapıyorlar. Bizim böyle konuşmamız yok' diyor. Allah vere böyle konuşma olmasın, keşke montaj olsun!

Bir Başbakan evladı ile 76 milyonluk bir ülkede 11 yıldan beri başbakanlık yapan kişi, sorunları çözeceği yerde para sayma makinesi ve para saymak için sağa sola yönlendirme yapmaya başladıysa vay halimize! Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı tek şey var.’Partimin adı akdır. Dedikodudan dolayı parti mi itibarsızlıştırılmak istenmektedir. Öyleyse yargıyı, kolluk kuvvetlerine, savcılara talimat veriyorum. Nerede ne yolsuzluk varsa üzerine gideceğim’ demesi gerekiyor. 17 Aralık’tan, 76 günden bu yana Başbakan yolsuzluk ve rüşvetin üstünü örmeye çalışıyor dedi.

Başbakan’a Kemalpaşa’dan seslendiğini söyleyen Bahçeli, “Siz miting yapmayın. Kendinizi zorlamayın. Yolsuzluk tartışmasına girmeyin. Yalan ve dolanla yanıt cevap yetiştirecine de ki ’Ben miting yapmıyorum. Seçimlere kadar yargıyı harekete geçiyorum. HSYK oluşumunda bir takım AKP’leştirme gayretine girmiyorum. Dürüst ve ahlaklı savcı ve hakimlerin alayını görevlendiriyorum. 30 Marta kadar bir sonuç ortaya çıkarsın’ demiş olsa inanıyorum ki bu Başbakan’a eziyet,hakaret, zulüm olsun yalanlarla hizmetleri körlettirilmek istendi, yazık oldu bu adama’ diye miting yapmasa da halk AKP’yi aklamak için sandığa koşar dedi.

Tek yön var

Bahçeli Başbakan her konuşmasında yüzde 51’le geldiğini söylediğini belirterek “Artık millet sana ’Savcıya gidip Bilal oğlan ile ifade vermediğin sürece sana oy yok diyor’. Ondan sonrası Allah Kerim. Bakalım ne olacak ? Birlikte yürüyelim biz bu yollarda şarkısı artık karanlık bir şarkıdır. Çünkü yollar tıkanmış, bir yere gelmiş artık tek yön var. Yarkıları söylerken tüm yollardan geçiyordunuz. Şimdi siz bu tek yöne girerseniz bu yol sizi Yüce Divan’a götürür. Başka yere gitmeniz mümkün değil dedi.

Yıldırım'a çağrı

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ı da eleştiren Bahçeli “Binali senin ne işin var İzmir’de? İzmirli demeyecek mi ’bu havuza salmaları bildiren işadamları Binali diyorlar. Sordukları zaman ne yanıt vereceksin? Uzun yıllar Ulaştırma Bakanlığı yapan bu şahsiyet bu tür sözlere muhattap olmamısı lazım! Erdoğan’ın dayatmaya hakkı yok. Uzun yıllar birlikte yürüdünüz. Birbirlerinin kuyusunu kazmasınlar. Yolsuzulk ve rüşvetten kurtulmaları lazım.Belediye başkanı olsa da olmasa da İzmir sokaklarında gezeceğine ihtimal vermiyorum. Herkes bu 630 milyon doları soruyor. Doğruysa zaten sokağa çıkamazsın, başkan olamazsın. Doğru değilse aklan paklan İzmir’e gel dedi.

Deterjanla aklanabilecekler mi?

Bahçeli konuşmasının sonunda İzmirlilere seslenerek “İzmirliler 630 milyon doları havuza koyacağımız yerde, bu parayla birer kutu deterjan alsınlar. Havuzun içine döksünler. Orada bu AKP’yi bir çimdirsinler bakalın me kadar aklanıyor, paklanıyorö dedi.
Bahçeli, MHP Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Murat Taşer ve Kemalpaşa adayı Metin Yaşar’a destek istediği konuşmasında seçimlere yönelik çağrı ve uyarıda bulundu.

Sandığa sahip çıkmaya çağıran Bahçeli “Demokratik hakkınızı kullanıp oyunuzu verin. Sandık görevlileri oy verme işleminden başyarak, oy saymaya kadar sandık başından ayrılmasın. Kimse hile oluşturamasın. Çalıntı oylara fırsat verilmesin. Sayım sırasına sözgelimi bir partiye 11 oy çıkmıştır. Görevli olmayan arkadaşımın olmadığı ortamda önüne ve arkasına 1 rakamı konulursa 11 eder. O partinin hakkı değildir. Belediye seçiminde 1 oy belediye başkanlığı kaybettirir. Böyle bir durum sosyal barışı bozuyor. Kırgınlıklar, küskünlükler giderilmiyor dedi.

 

DHA

misafir
 // savali
CHP VE MHP YIDE O HAVUZA BUNKARI ATMAK LAZIM CAMSIR SUYLA GÜZEL TEMIZLENIRLER BIRDA BASMAKANMA DIL UZATMAYIN ARKADAS CANTÜRK GÜZEL YAZMIS SIZLERI ISLAH ETSIN ANLAYANA ANLARI??? ...*...
04 Mart 2014 Salı 20:04
asıl sizleri
 // cantürk
omoyla yıkamak lazım vatan hainler kendi devletini ve hükümetini satanlar apo;yu getirip bela ettiniz temizlemesini erdoğan yapıyor yapıyor tabiki asıl sizleri yıkamak lazım rahşan söylediği itler kelimesiyle buna sizler layıksınız....
04 Mart 2014 Salı 15:43
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler