YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet Bahçeli: 2015'in en büyük yalanı hayır'cı olduğumuz
MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında , 'hayırcı' söylemlerine karşı çıkarak bunun 2015'in en önemli yalanı olduğunu söyledi.
Devlet Bahçeli: 2015'in en büyük yalanı hayır'cı olduğumuz
05 Ocak 2016 / 11:07 Güncelleme: 05 Ocak 2016 / 11:12

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında milletvekillerine hitap etti. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bahçeli, 2015 yılını cinayet yılı, cinnet yılı olarak niteledi.

2015'İN EN ÖNEMLİ YALANI HAYIRCI OLDUĞUMUZ İDDİASIDIR

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları;

"7 Haziran'dan 1 Kasım'a olan süreçte doğruyu yaptık. Öngörü hatası yapmadık. 2015'in en önemli yalanı bizim 'hayırcı' olduğumuz iddiasıdır.

KENDİMİZİ İYİ ANLATAMADIK

Biz hayır demesini de, evet demesini de iyi biliriz. Türklüğün hayrına itirazlarımız hayırcılıksa evet, hayırcıyız. Belki kendimizi iyi anlatamadık. Hayırcı olarak afişe edilmemizin sebebi ne olursa olsun, dersini çıkardık. İhanet köşe başlarını tuttu dediğimizde hayırcı diyorlardı.

MHP, 7 Haziran'dan 1 Kasım'a kadar doğru olanları savunmuştur.

2015 enflasyon ve büyüme hedefi tutmamış, yatırımlar durmuştur. Sanki anayasa değişince Türkiye kanatlanacak, bir çırpıda sorunlardan sıyrılacak, yeryüzü cenneti haline gelecektir."

Yeni anayasa destek arayışı

CHP ve AKP görüşmesi 2 saat 15 dakika sürmüştür. Yansıyan haberlere göre reformlar terörle mücadele uluslararası gelişmeleri değerlendirmiştir. Anlaşıldığı kadarıyla CHP ve AKP anlaşmaya varmışlardır. MHP olarak yeni bir anayasa yapılmasında herhangi bir engel görmediğimizi muhattaplara ilettik. Anayasa uzlaşma komisyonu'nun canlandırılmasında mutabıkız. Ak Parti heyetine çekincelerimizi de dile getirdik. Ak Parti başkanlık sistemine geçilmesini önermektedir.

Kuvvetler ayrımını özümsemiş bir anayasa gerekir. Yeni anayasa için Türkiye'nin yeni kimlik belgesi dediler, Türkiye kimliksiz değildir ki anayasa ile kimlik bulalım. Türk kimliğin dışlanması bir PKK talebidir. Türksüz bir anayasa yıkımdır.Yeni Anayasa'da Türk'ün silinmesi girişimi milli bir izmihlaldir. Anayasa'dan Türk'ün silinmesine izin vermeyiz herkes ayağını denk alsın.Anayasa'nın ilk 4 maddesinşn tartışılmasına tahammülümüz yoktur.

Yeni anayasa için destek turlarına çıktılar. Erdoğan ve Davutoğlu yeni anayasayı başkanlık sistemini kurmak için koz olarak kullanma zihniyetindedir. 

Yeni anayasa çalışmalarında Başkanlık sistemi büyük bir tıkaçtır. Başbakan Davutoğlu buna izin vermesin.

 

Devlet Bahçeli
 // zehra
siz bu adama çok önem veriyorsunuz bu kadarıni hak etmiyor...
05 Ocak 2016 13:46
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler