YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Destici'den İmralı görüşmelerine tepki
Destici'den İmralı görüşmelerine tepki
09 Ocak 2013 13:07
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İmralı'daki görüşmelere ilişkin, ''Bu sürecin derhal durdurulması ve bundan vazgeçilmesini istiyoruz'' dedi.

Destici, Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Hamit Köse ve beraberindeki kabul etti.

Destici, Türkiye'nin 30 yıldır terörle mücadele ettiğini anımsatarak, ''Barışın yolu İmralı'dan geçer'' tezinin ortaya konulmaya çalışıldığını öne sürdü.

Geçmişte bunları öngörerek gerekli uyarıları yaptıklarını, ancak tedbirlerin alınmadığını iddia eden Destici, İmralı'daki görüşmelerin Türkiye'nin başına daha büyük bela açacağını savundu. ''Bugün ülkenin sadece belli bir bölgesinde olan terör eylemleri, ülkenin bütün sathına yayılma ile karşı karşıya kalacak'' iddiasında bulunan Destici, ''Onun için bu sürecin derhal durdurulması ve bundan vazgeçilmesini istiyoruz'' diye konuştu.

''Binlerce polisini askerini şehit eden, binlercesini yaralayan, bu milletin 500 milyar dolarını geleceğini heba eden, 30 yıldır dış politikada elini kolunu bağlayan ve bir kardeş kavgası ortaya çıkaran, milletimizi bölme noktasına getirmiş olan bir terörist başıyla, bir bebek katiliyle, 30 bin kişinin kanını elinde bulunduran bir katil ile bu millet masaya oturacak kadar onursuz değildir'' diye konuşan Destici, Türkiye Cumhuriyeti'nin bu sorunu çözecek güce ve kudrete sahip olduğunu söyledi.

Destici, terörü bitirmek için uygulanacak planın PKK'yı bitirmeyeceğini, terör örgütünün hiç bir zaman silah bırakacağını deklare etmediğini, İmralı'dan, Kandil'den ve Avrupa'daki örgüt üyelerinden farklı farklı sesler geldiğini söyledi. Destici,  PKK'nın yapmaya çalıştığı şeyin kışı geçirmek için ''zaman kazanmak'' olduğunu savunarak, ''Biz bedeli ne olursa olsun. Canımızla da öderiz. Kanımızla da öderiz. Ama biz vatanımızı kimseye böldürtmeyiz. Biz şehitlerimizin katilini kimsenin affetmesine müsaade etmeyiz. Biz bu ülkede bir başka devletin kurulmasına müsaade etmeyiz. Müslüman Türk milletinin bir sosyalist, komünist güruh tarafından ele geçirilmesini, dönüştürülmesini ve taleplerinin dikkate alınmasını ve yerine getirilmesine de müsaade etmeyiz'' ifadelerini kullandı.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler