YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Destici'den Gül'e mektup
Destici'den Gül'e mektup
28 Kasım 2012 13:59
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, ''Büyükşehir Belediye Kanunu''nu TBMM'ye iade etmesi talebini içeren mektup gönderdi.

BBP'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Destici, Gül'ün onayı için Köşk'e gönderilen ''Büyükşehir Belediye Kanunu''nun özellikle terör örgütünün işine yarayacağını iddia etti. 

Parti olarak her zaman milletin birliğinden, ülkenin ve devletin varlığından yana tavır koyduklarını ifade eden Destici, Hükümet'in bugüne kadar ülke ve millet menfaatlerini gözeterek yasa yaptığına inandıklarını belirtti. Ancak Büyükşehir Kanunu'nun hem yerel hizmetler hem Türkiye'nin idari yapısı hem de Köy Kanunu açısından yanlış olduğunu öne süren Destici, şunları kaydetti:

''Ülkemizin varlığını, birliğini tehdit edecek noktada görüyoruz. Herkesçe malum olduğu üzere BDP'li belediyeler PKK'nın atadığı şahıslarca yönetilmektedir. Yasa bu haliyle onaylanırsa terör örgütü finans, bölgesel etki ve kadrolaşma anlamında büyük güç kazanacaktır. İktidar partisinin milletvekillerinin önemli bir kısmı da bu yasaya karşı olduklarını bize ifade etmektedirler. Hükümet yasayı savunurken nüfusu az olan beldeleri örnek göstermektedir. Buna kimsenin itirazı yoktur. Ama belde nüfusu yüzlerce ilçe belediyelerinden daha fazla olan beldeler de bu yasayla kapanacaktır. Yasa bu manada da alelacele ve toptancı bir anlayışla hazırlanmıştır. Dolayısıyla yeni bir yasa yapılması zaruri ise o takdirde geniş, titiz bir çalışma ve toplumsal mutabakatla bu yasa hazırlanmalıdır. Bu anlamda bu yasanın ekte sunduğumuz gerekçeler dikkate alınarak yüce makamlarınız tarafından onaylanmayarak Meclis'e iade edilmesini şahsım, parti yöneticilerim, camiam, ülkem ve milletim adına talep ediyorum.'' aa
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler