YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Destici'den eğitim eleştirisi
Destici'den eğitim eleştirisi
18 Nisan 2013 12:44
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, öğrencilere tablet, sınıflara akıllı tahta vermekle eğitim seviyesini yükselmeyeceğini, eğitim seviyesinin yükselmesi için iyi bir müfredat ve öğretmenlere iyi maaş vermek gerektiğini söyledi.

Destici, parti genel merkezinde, Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı ve beraberindekileri kabul etti.

Gürkan Avcı, Destici'ye, 28 Şubat ve sonrasında işten çıkarılan ya da istifa etmek zorunda bırakanlara haklarının verilmesine ilişkin hazırladıkları kanun teklifini sundu.

Mustafa Destici ise 28 Şubat sürecinde pek çok kesimin mağdur edildiğini, öğretmenlerin ise bu grubun içinde ön plana çıktığını ifade etti. "En çok mağdur edilen başörtülü kardeşlerimiz oldu" diyen Destici, 28 Şubat'tan 2004 yılına kadar mağduriyetlerin sürdüğünü kaydetti.

"Çocuklara tablet, sınıflara akıllı tahta vermekle eğitim seviyesi yükselmez. Eğitimin yükselmesi için iyi bir müfredat ve öğretmenlere iyi maaş vermek gerek" diye konuşan Destici, öğretmenlerin düz memurlar gibi maaş almamasının önemine işaret etti.

Destici, bir gazetecinin "Terör örgütü mensuplarının güvenle sınır dışına çıkarılması için askerle protokol yapılacağına" ilişkin medyada yer alan haberleri anımsatması üzerine, bunun yanlış bir uygulama olacağını söyledi.

Türkiye'nin PKK'nın Avrupa'da terör örgütü listesine alınması için çok uğraştığını anımsatan Destici, böyle bir düzenleme yapılırsa teröristlerin, meşru hale gelerek Avrupa nezdinde "özgürlük için mücadele eden gerillalar" haline gelebileceği uyarısına bulundu.

 

AA

Etiketler: , ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler