YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Destici'den çözüm süreci açıklaması
Destici'den çözüm süreci açıklaması
11 Ağustos 2013 20:11
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, çözüm süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Eğer 'çözüm' dedikleri buysa, çözümün sonunda Türkiye'nin bir bölgesi ayrılacaksa, ayrı bir devlet oluşturulacaksa, biz bunu çözüm olarak kabul etmiyoruz" dedi.

Destici, partisinin Eskişehir teşkilatı tarafından Odunpazarı Kültür Merkezi'nde düzenlenen bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, partililerin bayramını kutladı.

Yeryüzündeki İslam coğrafyasında ramazan ayında ve bayramda da kan ve gözyaşının olduğunu anlatan Destici, şöyle konuştu:

"Müslümanlar ya baskı ve zulüm altında hayatlarını sürdürüyor. Ya da kendileri aralarına türlü nifaklar sokularak birbirlerinin kanını akıtıyor. Dogu Türkistan'daki Uygur Türkleri'nin bu bayramı nasıl geçirdiğini bilmiyoruz. Irak'taki Türkmen kardeşlerimize nerdeyse hemen hergün ramazan ayında ve bayramda da saldırılar devam etti. Tek amaç var, oradaki Türkmen varlığını yok etmek. İslam dünyası geçen yıl ramazan ayında Myanmar'daki Arakanlı Müslümanlara ağladı. Ama bu yıl sanki onların zulümleri bitmiş gibi hiç gündemimize gelmedi. Afrika'da her gün yüzlerce, binlerce insan açlıktan ölmeye devam ediyor. Onlar da hiç gündeme gelmedi. Çünkü İslam dünyası daha büyük acılar yaşadı. Suriye'de 2 yıldır katliamlar yapılıyor. Müslümanlar birbirini öldürüyor."

Destici, Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin "Kuzey Kürdistan" olarak ilan edildiğini iddia ederek, "Artık Kuzey Kürdistan tabelaları asılmaya başlandı. Eğer 'çözüm' dedikleri buysa, çözümün sonunda Türkiye'nin bir bölgesi ayrılacaksa, ayrı bir devlet oluşturulacaksa, biz bunu çözüm olarak kabul etmiyoruz. Millet bunu çözüm olarak kabul etmiyor. Çünkü Türk milleti canını, kanını, malını verir ama bu vatanın bir karış toprağını kimseye vermez, herkes bunu böyle bilsin" diye konuştu.

Yerel seçimlere de değinen Destici, "Önümüzdeki yerel seçimler partimiz için büyük bir sıçrama seçimi olacaktır. Bu sıçramanın öncü illerinden biri de Genel Başkanın memleketi Eskişehir olması gerekir" dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler