YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Destici'den çarpıcı iddia
Destici'den çarpıcı iddia
29 Ocak 2013 14:07
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, ''Terörün bitmesini en çok isteyen parti biziz. Ama biz biliyoruz ki bu süreç terörü bitirmeyecek, çok değil 2 yıl içinde Türkiye'nin başına daha büyük bela olacaktır'' görüşünü savundu.

Destici, BBP'nin 20. kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikte, 29 Ocak 1993 günü kurulan partilerinin ilkelerinden sapmadan, kararlılıkla yoluna devam ettiğini söyledi.

Kuruluşundan bugüne kadar partiye emek verenlere teşekkür eden Destici, Kurucu Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu ve onunla birlikte hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

''Başımız dik, alnımız açık bir şekilde 20. yaşımızı kutluyoruz'' diyen Destici, dünyanın neresinde olursa olsun her zaman mazlumun ve mağdurun yanında olduklarını dile getirdi.

Ülkenin birliğine ve beraberliğine zarar vermek isteyenlere her koşulda en sert tepkiyi gösterdiklerini belirten Destici, ''Sanki Türklerle, Kürtler arasında bir savaş varmış gibi davrananlar var. Türk-Kürt kardeştir. Sorunun ana kaynağı dış mihrakların beslediği PKK'dır. Sorunun doğru adı terör sorunudur'' dedi.

Destici, Türkiye'de Türk ırkçılığının da Kürt ırkçılığının da bulunmadığını ifade etti.


-''Terörü bir yılda bitirecek çözüm önerimiz var''-


Terörü bir yılda bitirecek çözüm önerileri bulunduğu ve bunu tüm siyasi partilerle paylaştıklarını belirten Destici, ancak bunun uygulanması konusunda bir karşılık alamadıklarını söyledi.

''İmralı ile  Kandil ile görüşerek terörü bitiremezsiniz'' ifadesini kullanan Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bunların Meclis'teki siyasi uzantılarıyla görüşerek, terörü bitiremezsiniz. 30 yıllık sürece bir bakın, geriye dönün bir bakın, sizin yaptığınızı yaptılar, sizin gittiğiniz yoldan gittiler. Şimdi sizi kandırdıklarına bakmayın. 30 yıldır aynı şarkı söylüyorlar. Sanmayın ki ilk defa siz masaya oturdunuz, ilk defa siz görüşmeler yapıyorsunuz. Daha öncede bunlar yapıldı. Siz bunları böyle bitiremezsiniz, çünkü bunların ipi dışarda. Biz bu sürecin yanında değiliz. Apo'yu önce ev hapsine, daha sonra özgürlüğüne kavuşturacak, bütün PKK'lılara genel af çıkartacak, AB'nin yerel yönetimler maddesini şartsız kabul edilecek, Türkiye'yi iki dilli bir vatan haline getirecek bu süreci biz asla kabul etmiyoruz. 'Sürece engel olmayın' diyorlar. Terörün bitmesini en çok isteyen parti biziz. Ama biz biliyoruz ki bu süreç terörü bitirmeyecek, çok değil 2 yıl içinde Türkiye'nin başına daha büyük bela olacaktır. Onun için ülkemizi yönetenleri daha aklıselim davranmaya ve gerçeklerle yüzleşmeye davet ediyoruz.''

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler