YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Destici sürecin karşısındayız dedi
Destici sürecin karşısındayız dedi
17 Mart 2013 22:50
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, ''Biz bu sürecin tam karşısında olduğumuzu ısrarla vurguladık ve bundan sonra da vurgulamaya devam edeceğiz. Çünkü biz bu sürecin Türkiye'yi terör belasından kurtaracağına inanmıyoruz'' dedi.

Destici, partisinin Çubuk ilçe teşkilatının olağan genel kurulunda yaptığı konuşmada, ''hep yapıcı ve yol gösterici'' olduklarını söyledi.
  
BBP'nin siyasete ahlakı hakim kılmak için yola çıkmış bir siyasi hareket olduğunu ifade eden Destici, ''Bedeli ne olursa olsun, sonucu ne olursa olsun, asla doğrularımızdan, fikirlerimizden, misyonumuzdan taviz vermeyeceğiz'' diye konuştu.
  
Türkiye'nin temel problemlerinin hiçbirisinin çözülmediğini savunan Destici, çözüm süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
  
Kendilerinin önerdiği çözüm paketinin uygulanması halinde terör sorununun çözüleceğini iddia eden Destici, şunları belirtti:
  
''Biz 'size çekilen kılıcı kılıçla düşürmezseniz sizi masaya oturturlar' dedik ve neticede oturttular. Biz bu sürecin tam karşısında olduğumuzu ısrarla vurguladık ve bundan sonra da vurgulamaya devam edeceğiz. Çünkü biz bu sürecin Türkiye'yi terör belasından kurtaracağına inanmıyoruz. Bizim öngörülerimiz asla bu sürecin terörü bitirmeyeceğini söylüyor. Tam tersine PKK'nın güçleneceğini, onun siyasi uzantılarının güçleneceğini ve birkaç yıl sonra Türkiye'nin başına daha kötü bir bela geleceğini, biz şimdiden söylüyoruz.''
    
Destici, sürecin ''hükümete bir suikast'' olduğunu ileri sürdü.
  
AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler