YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Destici: "Hükümetin yaptığı ihanet olur"
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, “Hükümetin yaptığı HSYK ile ilgili değişiklik Meclis’te kanunlaşırsa bu ihanet olur“ dedi.
Destici: "Hükümetin yaptığı ihanet olur"
20 Ocak 2014 / 07:10 Güncelleme: 20 Ocak 2014 / 08:45

Destici, partisinin Adana, Mersin Osmaniye, Niğde, Nevşehir, Aksaray ve Hatay belediye başkan adaylarını açıkladığı toplantıda, 17 Aralık’taki rüşvet operasyonu üzerinden hükümete yüklenerek, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) yapısı ile ilgili değişikliğe tepki gösterdi.

Destici, “Bundan sadece 3 sene önce 12 Eylül referandumunda bizim de 'Eksik ama evet' dediğimiz HSYK’nın yapısı oluşturuldu. Ne oldu da bunu tekrar değiştirme ihtiyacı hissediyorsunuz? Sadece bir şey oldu, ucu iktidar partisine dokundu, hepsi bu kadar. Hükümetin yaptığı HSYK ile ilgili değişiklik Meclis’te kanunlaşırsa bu ihanet olur. Çünkü milletin referandumla değiştirdiğini o zaman yine millete götüreceksiniz. Eğer millet evet derse o zaman biz de alırız milletin ‘evet’ kararını başımızın üzerine koyarız” diye konuştu.

TBMM’yi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın yönettiğini savunan Destici, “Türkiye’nin kaderine 4 kişi karar veriyorsa biz niye o zaman 550 kişiye maaş ödüyoruz” dedi.

Mustafa Destici, yeniden yargılama adı altında yapılmak istenenin örtülü bir af olduğunu iddia ederek, hükümetin PKK’lı teröristleri affetmeyi yeniden yargılama kılıfı adı altında yapmaya çalıştığını öne sürdü.

 

İHA

SENDE RAHMETLİYE İHANET EDİYORSUN
 // mehmet pekmez
BİR ÖNERİN VARMI YOK OY HAKIN VARMI YOK MECLİSİN İTİBARINI DÜŞÜNÜYORSAN MECLİSİ KİLİTLEMEYE ÇALIŞANLARA TIK YOK RAHMETLİNİN YERİNE HİÇ YAKIŞMIYORSUN O BİRKİŞYLE MECLİSE BEDEL İŞLER YAPTIGI İÇİN ÖLDÜRÜLDÜ SENSE DEVAMLI HAVAYI BULANDIRIP KİME NEYE HİZMET EDİYORSUN BELİ DEYİL...
20 Ocak 2014 Pazartesi 07:55
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler