YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Destici erken seçim istedi
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, ''Türkiye'nin bir tek gündem maddesi var, o da terördür'' dedi.
Destici erken seçim istedi
03 Mart 2013 / 17:10 Güncelleme: 03 Mart 2013 / 17:12

Destici, partisinin Darıca İlçe Başkanlığı'nın Darıca Spor Salonu'nda düzenlediği kongrede yaptığı konuşmada, terörle mücadele konusunda hazırladıkları çözüm raporunu Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı ve muhalefet partileriyle paylaştıklarını belirterek, rapordaki önerilerin uygulanması halinde Türk milletinin bir yıl içinde terör belasından kurtulacağını savundu.

''Biz bu sürecin ne yanındayız, ne önündeyiz, ne arkasındayız, ne sağındayız, ne de solundayız, biz bu sürecin tam karşısındayız'' diyen Destici, çözam sürecinin içeriğinin milletten saklanmaması gerektiğini söyledi.

Destici, şöyle devam etti:

''Terörle mücadele konusunda terör elebaşısı ile yapılan görüşmeler, çizilen yol millete sorulmalı. Millet ne istiyor, o sorulmalı. Başbakan Erdoğan'ın 'Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız' şeklindeki açıklamasını dil sürçmesi olarak kabul ediyoruz. Arap'ın Acem'e, Türk'ün başka bir ırka üstünlüğü yok ancak Türk milliyetçiliğinin ırkçılık ve kavmiyetçilik olarak algılanmaması gerekiyor.''

Destici, TBMM'nin yeni anayasa yapamayacağını öne sürerek, erken seçim istedi.

BBP'nin 20. kuruluş yıl dönümünü kutladıklarını anımsatan Destici, ''Allah'a şükürler olsun ki geriye doğru baktığımızda tertemiz bir mazi, pırıl pırıl kadrolar ve ülkemizin tüm problemlerini çözecek projelerle BBP milletin önünde duruyor. Bu ayı 'Muhsin Yazıcıoğlu ve Şehitlerimizi Anma Haftası' olarak idrak edeceğiz'' dedi.

Destici, partiye katılanlara rozet takarak, birlikte fotoğraf çektirdi.


AA

Sayın Başkan eski siyaset mantığında
 // Ali Fırat
Sayın başkan, 70'li yılların 90'lı yılların mantığıyla konuşmuş. Bu meclis yapamaz. Peki neden yapamaz niçin yapamaz? Bir sebep gösterseymiş ya. Bence bu meclis bu anayasayı yapar yapması da lazım. Ama sayın başkana katıldığım bir şey var. Bu sürecin ben de tam karşısındayım. ...
03 Mart 2013 23:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler