YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Destici çözüm sürecini eleştirdi
Destici çözüm sürecini eleştirdi
09 Mart 2013 13:49
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye'de son günlerde gündemde olan çözüm sürecini eleştirdi.

 

Destici, Avrupa Türk Birliği'nin (ATB) bugün düzenleyeceği Muhsin Yazıcıoğlu ve Şehitleri Anma Programına katılmak üzere geldiği Almanya'da açıklamalarda bulundu. 
 
Destici, kendilerinin tecrübe ve öngörülerine göre bu sürecin Türkiye’deki terörü bitirmeyeceğini, aksine daha da azdıracağını ileri sürerek, "Terörü, Apoyu güçlendirecek ve meşrulaştıracak. Neticede Türkiye kaybedecek" dedi.
 
Destici, sürece karşı olduklarını vurgulayarak, ''Biz bu sürecin ne yanındayız, ne sağındayız, ne solundayız, ne önünde ne de arkasındayız. Biz bu sürecin tam karşısındayız. Çünkü bu süreci büyük Türk milletine bir tuzak olarak görüyoruz ve PKK’yı meşrulaştırma süreci olarak görüyoruz'' diye konuştu.
 
Toplantıda merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümü hakkında devam eden soruşturmayla alakalı da bilgiler veren Destici, şunları kaydetti: ''Süreç Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet savcılığında soruşturulmaya devam ediyor. Bu süreç  bir yönüyle istediğimiz noktada, diğer bir yönüyle de istediğimiz noktada değil. Memnun olduğumuz taraf, bütün hukuki süreçlerden geçerek dosyanın soruşturulmuş olması. Zaman aşımı gibi bir durum yok, bu işin iyi tarafı. Diğer yönü ise toplumda 'Muhsin Yazıcıoğlu öldürüldü’ algısını oluşturan altı şüphe vardı. Bu şüphelerin hala aydınlatılamaması ve net cevapların hala verilmemesi. Takibimiz sonuna kadar sürecektir.''
 
 
AA
 
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler