YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Destici CHP'ye sert çıktı
Destici CHP'ye sert çıktı
27 Ekim 2012 17:46
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP'nin öncülüğünde bazı sivil toplum kuruluşlarının alternatif 29 Ekim yürüyüşü yapmak istemesini bölücü bir hareket ve provokasyon olarak değerlendirdi.

"Cumhuriyet Bayramı'nı herkes, hep birlikte, hep beraber bugüne kadar nasıl kutlanıyorsa büyük bir coşku içerisinde kutlamalıdır." diyen Destici, bu tür yaklaşımların milletin birliğine ve bütünlüğüne zarar vereceğine dikkat çekti.

BBP Lideri Mustafa Destici, memleketi Eskişehir'de partililerle bir araya geldi. İl başkanlığının bir otelde düzenlediği bayramlaşma törenine katılan Destici, çocuklarla yakından ilgilendi. Gündemle ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Destici,
CHP'nin bu yılki 29 Ekim kutlamalarını bir takım sivil toplum örgütleri ile birlikte eski TBMM'nin önünden Anıtkabir'e kadar yürümek istemesine ilişkin sert çıktı.

"Türkiye'de Tahrir meydanı gibi bir takım meydanları doldurup oradan milletin birliğine, devletin varlığına kastetmek isteyenler maalesef bu tür alıştırmalarla milleti buna alıştırmaya çalışıyorlar." diyen Destici, bu tür yaklaşımları kabul etmelerinin mümkün olmadığını kaydetti.

Destici şöyle devam etti: "Bu resmen bir bölücülüktür, bu resmen bir provokasyondur, bu resmen ayrıcalıktır. Cumhuriyet Bayramı'nı herkes, hep birlikte, hep beraber bugüne kadar nasıl kutlanıyorsa büyük bir coşku içerisinde kutlamalıdır. Alternatif programlar, alternatif yürüyüşler, alternatif dediğim gibi kutlama programları bölücülükten, ayrıştırıcılıktan başka hiçbir şeye hizmet etmez. Milletin birliğine ve devletin varlığına zarar verir."

Destici, bu yürüyüşün organize komitesinde ana muhalefet partisi gibi siyasi partilerin bulunmasın ayrı üzüntü verici olduğunu ifade etti. Cihan

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler